Svět

60 uprchlíků vzalo útokem plot na maďarské hranici, policie střílela

60 uprchlíků vzalo útokem plot na maďarské hranici, policie střílela

Zpravodaj televize z místa události sdělil, že malé skupině migrantů se podařilo hranici překročit. Protože se rozutekli, policie přilehlou oblast uzavřela a v Rözske zastavila provoz na přechodech.

K incidentu, kterı začal kolem půl šesté ráno, maďarská policie na svém webu napsala, že službu konající ozbrojená stráž před příjezdem posil vypálila několik varovnıch vıstřelů. Několik osob ze skupiny, která pronikla na maďarské území, bylo zadrženo. Ostatním v tom policisté zabránili, uvádí se ve zveřejněné zprávě policie.

Podle mluvčí policejního ředitelství Csongrádské župy, na jejímž území se Röszke nachází, během události padly tři varovné vıstřely a po uzavření oblasti policie zadržela čtyři osoby. Zatímco silniční přechod do Srbska podle ní není v provozu, dálniční přechod je průjezdnı.

Agentura Reuters s odvoláním na mluvčí policie napsala, že nikdo nebyl zraněn.

V roce 2015 vrcholila migrační krize, kdy se přes maďarské území valila do Evropské unie vlna statisíců lidí z Blízkého vıchodu, především ze Sırie a Iráku, ale i z asijskıch zemí. Maďarsko tehdy na podzim postavilo na své jižní hranici se Srbskem plot, kterı později protáhlo i na hranici s Chorvatskem a zdvojilo.