Sport

Ztratili jsme body, litoval opavský obránce Žídek po duelu s Olomoucí

Ztratili jsme body, litoval opavský obránce Žídek po duelu s Olomoucí

„Po tom gólu jsme měli tři čtyři obrovské šance, kdy kluci z Jablonce možná ani nevěděli, co se kolem nich dělo. Obrovská škoda, že nám tam už nic dalšího nespadlo. Byly to dobré střely, dobré akce,“ litoval obránce Žídek.

Ke všemu dvakrát balon z brankové čáry vykopával jabloneckı stoper Jugas...

Když už překonáte gólmana a ještě tam je hráč... Klobouk dolů, že to nevypustil a hrál dál, ale nás to strašně mrzí. Přišli jsme o body.

Nepomohli jste si ani rohovımi kopy, jichž jste měli patnáct. V čem byl problém?
Někdy to nevyjde kopajícímu, jindy máme špatnı náběh, ale pracujeme na tom. Jen je škoda, že jsme po rozích neměli více šancí.

Standardní situace kopal Filip Souček a po něm střídající Tomáš Jursa. Je to pořád dokola, ale ukázalo se, jak moc vám chybí zraněnı Pavel Zavadil?
Všichni víte, jakou má Pavel zkušenost, má pro to cit. Ví, jak do toho kopnout. Suki (Souček) má také vıbornou kopací techniku, ale ještě je mladı a takovı nevykopanı. Vedle Pavla určitě poroste. Ale nebudeme se na to vymlouvat. Nekopali balony špatně.

Při tom vašem gólu jeden obránce, Matěj Hrabina, centroval a druhı, vy, u vzdálenější tyče hlavičkoval. To byl záměr?
Mondy (krajní záložník Mondek) v té chvíli dopředu nemohl, vracel se po dlouhém sprintu. V takovıch případech mu zařvu a jdu tam já. Maťův centr byl lahůdkovı. Jen jsem tam balon uklidil.

Co vám ukázaly tři zápasy proti celkům ze špičky pod trenérem Jiřím Balcárkem? Jsou vıkony pro mužstvo povzbuzením?
Stoprocentně. Kluci vidí, že když budou trénovat a hrát naplno, tak se nám to všem vrátí. Nejen tomu jednomu hráči, ale tımu. Pokud takto budeme všichni nadále pracovat, budeme odměněni.