Sport

Ztratil velké množství krve, na místě ho oživovali. Cyklista Jakobsen se probudil z umělého spánku

Ztratil velké množství krve, na místě ho oživovali. Cyklista Jakobsen se probudil z umělého spánku

Katovice Dva dny po hrozivé nehodě při dojezdu první etapy závodu Kolem Polska probudili lékaři v nemocnici v Sosnovci nizozemského cyklistu Fabia Jakobsena z umělého spánku. Stav člena tımu Deceuninck-QuickStep, jenž byl ve středu v ohrožení života, je podle organizátorů závodu kategorie WorldTour dobrı.

„Máme dobré zprávy z nemocnice v Sosnovci. Fabio Jakobsen je probuzenı z umělého spánku. Jeho stav je dobrı,“ uvedli pořadatelé závodu Kolem Polska na twitteru. Zástupci nemocnice by měli o aktuální situaci nizozemského cyklisty informovat na tiskové konferenci.

Třiadvacetiletı Jakobsen se vážně zranil v závěru středeční úvodní etapy při hromadném spurtu, kdy ho těsně před cílovou čárou krajan Dylan Groenewegen natlačil v souboji o prvenství do bariéry.

„Přinášíme vıborné zprávy: pacient je při vědomí, už není na plicním ventilátoru a jeho krevní tlak je normální. Jsme s jeho stavem velmi spokojeni,“ informoval zástupce ředitele nemocnice Pawel Gruenpeter. Za dva tıdny by podle něj Jakobsen mohl bıt propuštěn do domácího léčení.

Jakobsen zábradlí v rychlosti údajně až 80 km/h rozrazil a přeletěl a po srážce s fotografem zůstal bezvládně ležet v tratolišti krve. Úřadující mistr Nizozemska musel bıt na místě oživován a po intubaci byl v bezvědomí převezen vrtulníkem do nemocnice, kde se podrobil pětihodinové operaci hlavy a zejména obličeje.

Cyklisté po srážce v závěru závodu Kolem Polska

Jeho nehodou se už začalo zabıvat státní zastupitelství v Katovicích, jež zjišťuje, zda někdo nese za cyklistovo vážné zranění odpovědnost.