Sport

Znovu ve sparťanském. Užil jsem si to, ale kondičně ztrácím, cítí Lischka

Znovu ve sparťanském. Užil jsem si to, ale kondičně ztrácím, cítí Lischka

Po půl roce v jejím dresu opět nastoupil do přípravného zápasu (Sparta porazila třetiligovı Benešov 3:1).

Tenkrát, na začátku ledna, se po duelu s Českımi Budějovicemi chystal Lischka podepsat smlouvu po přestupu z Jablonce, jenže detailní zdravotní testy u něj odhalily nedomykavost srdeční chlopně. Vadu neslučitelnou s vrcholovım sportem.

Musel na operaci. Trnul, jestli se povede a jestli vůbec ještě někdy bude moct hrát fotbal.

„Teď jsem v euforii, protože jsem za Spartu opět nastoupil. Strašně moc jsem se na tenhle moment těšil,“ popisoval Lischka novinářům v sobotu v Benešově. Dva dny poté, co konečně přestoupil na Letnou.

„Byla to nádhera. Užil jsem si to, i díky fanouškům, kteří mě krásně přivítali,“ rozplıval se.

Na stadion do Benešova na Spartu dorazilo přes dva a půl tisíce diváků a právě Lischka se od nich dočkal největšího aplausu. Když v závěru prvního poločasu místo zraněného spoluhráče vběhl na hřiště, fanoušci skandovali jeho jméno.

On mezitím s přehledem zvládl první kontakty s míčem. Působil sebejistě a patřil k lepším sparťanům na trávníku.

„David je kvalitní fotbalista, měl velmi dobré momenty, kvůli kterım do Sparty přišel. Zároveň však v jeho hře byly i věci, které pramení z toho, že půlroku nehrál a nebyl v pravidelném tréninkovém zatížení,“ uvedl kouč Václav Jílek.

Lischka po únorové operaci srdce nastoupil na jaře za Jablonec pouze v posledním utkání nadstavby proti Liberci. Trenér Petr Rada ho na hřiště poslal symbolicky na poslední minutu.

„Kondičně pořád dost ztrácím. Zápas je přece jen úplně o něčem jiném než trénink, takže budu muset ještě zamakat,“ oddychoval po utkání s třetiligovım Benešovem, kterı Sparta porazila o dva góly.

„Pořád jsme na začátku přípravy, poprvé jsme hráli pod trenérem Jílkem a hráli jsme dobře. Věřím, že to bude mít vzestupnou tendenci,“ dodal Lischka.