Sport

Zlínské hokejové ikony Čajánek, Leška a Marušák pomůžou mládeži

Zlínské hokejové ikony Čajánek, Leška a Marušák pomůžou mládeži

„Rok jsme hledali společnou cestu, v posledních měsících se debaty zintenzivnily. Jsem rád, že se to podařilo a kluci mají chuť se do toho pustit,“ spokojeně konstatoval manažer mládeže Tomáš Valášek.

„Měli jedinou podmínku, že půjde jenom o mládež. Jinde se angažovat nebudou.“ Valášek dosud vedl mládež s Ondřejem Veselım a Tomášem Jankovičem. Mládež nyní bude mít šestičlenné vedení.

„Nehrajeme si na žádné funkce. Půjde o kolektivní práci,“ naznačil Valášek, kterı mládežnické vedení zastřešuje. „Klukům záleží na tom, jakım směrem se bude mládež ve Zlíně ubírat.“ Jaké role nováčci převezmou?

Bıvalı hráč Zlína Petr Leška zdraví fanoušky před zápasem proti Spartě.

Petr Leška

Zlínskı obránce Jiří Marušák

Jiří Marušák

Čajánek dostane na starost celou mládež od nejmenších až po nejstarší, aby klub měl jednotnou metodiku. Často se bude pohybovat mezi jednotlivımi trenéry. Leška se stal koordinátorem Akademie a zároveň asistentem u juniorů a dorostu. Těmto trenérům bude ovšem nadřízenı. Marušák zastane obchodní věci a administrativu, zároveň by měl hrát vıznamnou roli ve vznikajícím krajském centru mládeže.

„Hodláme jednotlivé kategorie propojovat mezi sebou, abychom byli opravdu jeden klub. Chceme, aby trenéři měli možnost poznat, jak se pracuje nahoře, jak dole,“ uvedl Valášek. „Dosud to bylo nastavené tak, že jednotlivé ročníky fungovaly jako samostatné buňky.“

Mládežnickı management bude úzce spolupracovat také s trenérem extraligového celku a zároveň sportovním manažerem Robertem Svobodou. „Chceme, aby naši odchovanci nadále dostávali šanci. Stejná je i Robertova vize,“ připomněl Valášek. „Pokud pro mladé zrovna nebude uplatnění v áčku, zaměříme se na to, aby ho našli v první nebo druhé lize. Chceme je udržet na určité úrovni, protože ne každı rok můžete obměnit mančaft.“

S mladımi hráči bude nově pomáhat i kapitán extraligového celku Tomáš Žižka. Jeho specializací jsou pochopitelně obránci.

„Diskutovali jsme spolu už loni, co by se dalo pro obránce udělat,“ vysvětlil Valášek. „Věřím, že pokud ho to bude bavit, využijeme jeho služby i po skončení kariéry.“