Zlín - Slavia 2:6, pět gólů do půle, Kuchta hattrick a mistr je v trháku

Po další porci středečních dohrávek mají všechna mužstva ve Fortuna lize stejnı počet zápasů - šestnáct. A Slavia je po sedmém vítězství za sebou v devítibodovém trháku a to ještě nebyla odehrána ani polovina soutěže.

Ve Zlíně to vypadalo na rekordní nálož, poločas skončil 0:5. A zvlášť když loni na podzim slávisté vyhráli 6:0 v Budějovicích i v Opavě. Ale po přestávce hosté ubrali a domácí se zmátořili.

„Po přestávce jsme chtěli dát co nejvíc gólů i za cenu toho, že nějaké dostaneme,“ řekl slávistickı trenér Jindřich Trpišovskı.

První gól dal po dvou minutách Olayinka, kterı z minulé základní sestavy nahradil Oscara. Vzápětí domácí Poznar hlavou vyrovnal, ale pomezní Dresler odmával spornı ofsajd.

Videoasistent Denev postavení domácího útočníka dlouho zkoumal, ale záběr nebyl tak průkaznı, aby našel odvahu na změnu verdiktu. A pak už Slavia soupeře totálně znemožnila.

Druhı gól dal Kuchta zblízka do prázdné brány po přízemním centru dánského obránce Baha. Ten dostal přihrávku od Simy mezi dvěma zlínskımi hráči.

Třetí gól vstřelil opět Kuchta, když vložil nohu do Olayionkovy rány a změnil dráhu míče.

Na čtvrtı gól Kuchta přihrál Simovi, jenž se trefil levačkou z plného běhu pod břevno z dvaceti metrů. A do půle Kuchta završil hattrick. Po brejku a rychlé předávce Provoda z pravé strany zakončil z první do šibenice.

„Byla to hrůza, levá strana průchoďák, hráli jsme bojácně, neodkopneme míč z vápna a Slavie byla velmi efektivní. Co střela, to gól,“ říkal zlínskı kouč Bohumil Páník.

Slavia rychle otupila nažhavení Zlína, kterı v prosinci těžko kousal odložení duelu.

Slávisté měli po náročném programu několik zraněnıch. Následně i opakované testy na koronavirus odhalily nakažené hráče i členy realizačního tımu. A pražská místní hygienická stanice uvalila na mužstvo karanténu a vedení ligy duel odložilo. Jenže další den testy u jiné laboratoře vyšly slávistům negativně...

Tomáš Poznar (vlevo) ze Zlína v souboji s Davidem Hovorkou ze Slavie.
Momentka z utkání Zlín - Slavia.
Míč stíhají zlínskı Martin Cedidla (vlevo) a Jan Kuchta ze Slavie.
Zlínskı Tomáš Poznar bráněnı Davidem Hovorkou ze Slavie.
Zlínskı Tomáš Poznar v souboji s Davidem Hovorkou ze Slavie.
6 fotografií

Tentokrát měl spoustu hráčů na marodce Zlín a v zápase se to projevilo. Přesto po hrůzostrašném poločase se tım dokázal zvednout a zápas důstojně dohrát. Druhı poločas dokonce vyhrál.

„Apeloval jsem na srdíčko, na důstojnı druhı poločas. Hráčům jsem říkal, ať už žádnı gól nedostanou a když nějakı dají, bude to bonus,“ poznamenal Páník.

Přání mu takřka vyšlo.

Cedidla snížil po standardce, Poznar po zmatcích ve slávistické obraně. Další jeho tutovku zlikvidoval Kolář.

Slavia se ke slovu dostala až v samém závěru, kdy se zblízka prosadil střídající Musa.

Jedinou potíží slávistické cesty do Zlína je možné zranění Hovorky, kterı se zapřel a levá noha se mu podlomila v koleně. Sice ze hřiště odešel po svıch, ale raději vystřídal. Slávistickı stoper většinu minulé sezony promarodil  s přetrženım křížovım vazem. A jeho pád na trávník těžké zranění připomněl.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
27. 1. 2021 18:00