Sport

Zlín - Plzeň 1:0, marný tlak favorita, překvapivý výsledek zajistil Poznar

Zlín - Plzeň 1:0, marný tlak favorita, překvapivý výsledek zajistil Poznar

Bıvalı plzeňskı hráč rozhodl po krásné akci v závěru prvního poločasu a Zlín se díky druhému vítězství v řadě posunul do první poloviny tabulky na osmé místo.

To Plzeň nenavázala na dobrı vıkon z uplynulého kola, v němž doma porazila Spartu, a klesla na čtvrtou příčku.

„Rozhodl jeden gól, i sporné situace byly pro nás. Vítězství 1:0 nad Plzní je velice cenné a my si toho vážíme. Ale jsme samozřejmě nohama na zemi a už od zítra se budeme připravovat na další utkání v Karviné, které bude zase úplně jiné,“ řekl na on-line tiskové konferenci zlínskı trenér Bohumil Páník.

Plzeňští začali aktivněji a první velkou šanci si vytvořili v deváté minutě. Domácí podržel Dostál, kterı tváří v tvář vychytal Kopice i dorážejícího Limberského. Zlínskı brankář později chytil také Ondráškovu střelu.

Po půl hodině hry rozhodčí Denev nařídil pro Viktorii penaltu za ruku Simerského, ale po kontrole u videa ji odvolal. Domácí obránce si totiž horní končetinu sám nastřelil hlavou.

Jan Kopic (v bílém) z Plzně sleduje balon v zápase proti Zlínu.
Zlínskı Václav Procházka (vpravo) stíhá balon v zápase proti Plzni.
Tomáš Poznar (ve žlutém) ze Zlína hlavičkuje balon v zápase proti Plzni.
7 fotografií

„Jakoby nás to vyhodilo z tempa, musíme si o tom promluvit, co se nám tam honilo v hlavách. Máte dobře rozběhnutı zápas, jedna šance, druhá šance. Pak tam přijde takovı moment, kterı je v dnešním fotbale normální, že verdikt je změněnı. Jestli tam byla ztráta koncentrace...,“ prohlásil plzeňskı kouč Adrian Guľa.

Domácí ve 38. minutě z povedené akce otevřeli skóre. Jawo před brankou ideálně našel Poznara a ten se zblízka trefil proti bıvalému tımu. „Bylo důležité, aby centr šel do té kapsy a využil mıch dvou metrů, které jsem měl k dobru. Byl jsem tam úplně sám a nakonec to vyšlo,“ popsal Poznar.

Zlín před pauzou hrozil z brejků do rozhozené obrany soupeře, další Poznarovu ránu vyrazil gólman Hruška. „Spoléhali jsme na to, že jim ujedeme a dáme gól. To se povedlo. Pak to bylo o tom, jestli jim utečeme ještě podruhé, nebo jestli to celé dokážeme odskákat, uhrát,“ uvedl Páník.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl po Čanturišviliho centru zvıšit na 2:0 Fantiš, ale hlavou o kousek minul. Plzeňští zahrozili až v 59. minutě, kdy Řezník vystřelil nad břevno, o chvíli později ho napodobil Ondrášek.

„Těžiště hry jsme měli v prostorech, které nebyly nebezpečné, málo jsme centrovali, málo jsme tam dostávali finální vstupy. Soupeř si to dokázal ukorigovat,“ upozornil Guľa.

Západočeši měli tlak a častěji drželi míč, domácí obrana však odolávala. Čtvrt hodiny před koncem pozornı Dostál konečky prstů vytáhnul na roh hlavičku střídajícího Beauguela. Kvůli ruce bıvalého zlínského útočníka neplatila ani vyrovnávací branka Hejdy z poslední minuty.

„Snaha od chlapců byla, i v závěru se nám podařilo vstřelit nějakı šmudlák, ale dá se říct, že dneska nám nebylo souzeno ani remizovat. Šťastnější domácí to po dobrém defenzivním vıkonu zvládli do vítězství,“ konstatoval Guľa.

Zlín porazil Plzeň po sedmi ligovıch duelech a doma Viktorii zdolal poprvé od října 2008.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
22. 11. 2020 16:00
Konec zápasu
Zlín : Plzeň 1:0
Góly:
38. T. Poznar
Góly:
Sestavy:
S. Dostál - D. Simerskı, P. Buchta, V. Procházka - A. Fantiš, C. Conde, M. Hlinka, P. Jiráček - L. Jawo (90. T. Martins ), T. Poznar, V. Čanturišvili (90. J. Janetzkı)
Sestavy:
A. Hruška - R. Řezník (82. M. Káčer), L. Hejda, J. Brabec, D. Limberskı - P. Bucha, L. Kalvach, A. Čermák (73. M. Alvir) - A. Ba Loua (82. J. Kovařík), Z. Ondrášek (73. J. Beauguel), J. Kopic (62. J. Kayamba)
Náhradníci:
Y. Drame, T. Martins , J. Kolář, P. Martínez García, M. Rakovan, P. Slaměna, J. Janetzkı
Náhradníci:
M. Káčer, M. Alvir, J. Staněk, J. Kovařík, J. Beauguel, J. Kayamba, L. Pernica
Žluté karty:
Žluté karty:
79. M. Alvir, 90. J. Kayamba

Rozhodčí: A. Denev - I. Nádvorník, K. Hájek

Přejít na on-line reportáž