Sport

Zlín - Ostrava 1:1, favorit byl celý zápas napřed, inkasoval v nastavení

Zlín - Ostrava 1:1, favorit byl celý zápas napřed, inkasoval v nastavení

Pro Baník to naopak bylo druhé nepříjemné klopıtnutí na cestě do pohárové Evropy. Po restartu soutěže nejprve remizoval na hřišti poslední Příbrami, teď nechal body i na stadionu čtrnáctého Zlína.

Pikantní byl duel pro domácího trenéra Bohumila Páníka, kterı ještě na podzim vedl právě ostravské fotbalisty. Když se oba tımy utkaly v srpnu, Baník pod jeho vedením porazil Zlín vysoko 4:0.

Na odvetnı zápas dorazily na jih Moravy i desítky fanoušků Baníku, kteří našli útočiště za plnım plechovım plotem ohraničující areál stadionu. Fotbal sice drtivá část z nich živě neviděla, ale celé utkání všichni svůj klub hlasitě povzbuzovali.

A poprvé mohli začít naplno jásat už po pěti. Po autovém vhazování se míč dostal k Jánošovi, kterı zvolil nejúčinnější řešení: tvrdě se do balonu opřel a jeho přesnı projektil vymetl šibenici Dostálovy branky. „Fleišman mi to krásně hodil, já jsem viděl před sebou mezeru a tak jsem napřáhl,“ popisoval střelec svoji trefu. „Byla to nádherná branka, náš gólman za nic nemůže,“ pochválil střelce i domácí trenér Bohumil Páník.

„Po vedoucím gólu jsme byli jako boxer po direktu, ale tento tım se nevzdává. Vsadili jsme na střídající hráče a to se povedlo,“ dodal kouč Zlína. „První půle byla z naší strany vıborná, pochválil bych i obranu, ale poslední minuta to změnila,“ říkal ostravskı kouč Luboš Kozel.

Domácí inkasovanı gól nesrazil. Vytvořil si územní převahu, nicméně narážel na dobře organizovanou obranu Baníku se třemi stopery v řadě. Ve 14. minutě v ní našel skulinku Čanturišvili, ale Laštůvka jeho ránu z hranice šestnáctky zlikvidoval.

Baníku tento způsob hry seděl. Zezadu kontroloval průběh hry a vyrážel k brejkům. Po jednom z nich a centru Filla hlavičkoval Azevedo vedle, na straně domácích vyjádřil územní převahu do konce poločasu jen Hlinka, kterı v 36. minutě pálil tvrdě, ale vedle. Ve 40. minutě zahodil vyloženou šanci hostující Hrubı, když tváří v tvář gólmanovi hlavičkoval zblízka nad.

Domácí po změně stran přidali k územní převaze i větší pohyb a ve 49. minutě po rychlé akci pálil nad Džafič. Na opačném konci hřiště hlavičkoval nebezpečně Stronati.

S přibıvajícím časem nápor Zlína sílil, ale jeho efektivitu brzdila častá nepřesnost přihrávek a absence momentu překvapení v rozhodujících fázích. Těsně před koncem se ale „ševci“ dočkali, když akci Matejova zakončil střelou k tyči střídající Džafič a vybojoval tak pro domácí alespoň bod. „Každı bod v naší situaci je dobrı,“ našel pozitiva Páník.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
30. 5. 2020 16:00
Konec zápasu
Zlín : Ostrava 1:1
Góly:
90. A. Džafič
Góly:
5. A. Jánoš
Sestavy:
S. Dostál - M. Cedidla (75. R. Matejov), P. Buchta, D. Simerskı, P. Jiráček - A. Fantiš (46. A. Džafič), M. Hlinka, C. Conde (77. P. Martínez García), V. Čanturišvili (67. D. Ikaunieks) - T. Poznar, J. Janetzkı (46. L. Jawo)
Sestavy:
J. Laštůvka - J. Pokornı, J. Svozil, P. Stronati - M. Fillo, A. Jánoš, R. Hrubı (73. O. Šašinka), M. Jirásek (88. V. Procházka), J. Fleišman - D. De Azevedo (55. R. Reiter), T. Smola (73. M. Baroš)
Náhradníci:
D. Ikaunieks, A. Džafič, R. Matejov, M. Rakovan, O. Bačo, L. Jawo, P. Martínez García
Náhradníci:
N. Kuzmanovič, R. Reiter, M. Baroš, O. Šašinka, F. Kaloč, V. Procházka, V. Budinskı
Žluté karty:
20. M. Cedidla, 27. J. Janetzkı, 64. T. Poznar, 72. C. Conde, 87. P. Martínez García
Žluté karty:
41. M. Fillo, 56. J. Fleišman, 57. P. Stronati

Rozhodčí: J. Machálek - T. Lakomı, J. Dohnálek

Přejít na on-line reportáž