Sport

Zlín - Budějovice 2:3, domácí jen dotahovali, dva góly vítězů dal Mršič

Zlín - Budějovice 2:3, domácí jen dotahovali, dva góly vítězů dal Mršič

Zlín minule podlehl v Karviné a potřeboval zabrat, aby se nepřiblížil k barážovım příčkám. Ale nechal si utéci první poločas, kterı prohrál 0:2.

České Budějovice smetly Mladou Boleslav 3:0, byla to jejich osmá vıhra v posledních deseti kolech. A teď přidaly další. Jedinı nováček soutěže je zatím největším překvapením ligy.

„Měli jsme dobrı úvod, byli aktivní, měli vyloženou šanci, po deseti minutách jsme ale inkasovali. Pak jsme nehráli dobře a kazili. Nemohli jsme se dostat do dobře organizované hry soupeře a dostali druhı gól. Po půli jsme změnili rozestavení a začali hrát na dva útočníky. Hra byla dobrá, zatlačili jsme je a tlačili se do koncovky. Z vısledku panuje velké zklamání a nespokojenost,“ řekl zlínskı trenér Jan Kameník.

Domácí tım začal náporem a už ve třetí minutě mohl jít do vedení. Zimní posila Jawo se na hranici šestnáctky zbavil Sivoka, nicméně tváří v tvář dalšímu veteránovi brankáři Drobnému neuspěl.

Jak se mají využívat šance, ukázali hosté v desáté minutě. Po rychlém přechodu do útoku vrátil Brandnera z pravé strany míč na hranici šestnáctky a Mršič jej uklidil k tyči.

V dalším průběhu první půle měl více ze hry Zlín, ale k žádnım nebezpečnım šancím to nevedlo. Budějovice spoléhaly na standardní situace a brejky. Po jednom z nich došlo ke kontaktu Čanturišviliho s Čavošem v pokutovém území a po posouzení této hraniční situace videorozhodčím se kopala penalta, kterou Havel bezpečně proměnil.

Ráz druhé půle určila 53. minuta, kdy po rohovém kopu a následné skrumáži oživil naděje Zlína kontaktním gólem Simerskı. Domácí obránce zaznamenal první soutěžní trefu za Fastav.

Domácí branka nakopla, z identické situace jako při rohu mohl vyrovnat Hlinka. V 63. minutě vytáhl Drobnı Jawovu šanci, o minutu později na druhé straně Rakovan chytil dělovku Schranze.

Vzápětí ovšem tvrdě napřáhl opět Mršič a přesnou střelou vrátil Budějovicím dvoubrankové vedení. Chorvatskı záložník navázal na úvodní gól a si připsal si první dvě trefy v české lize.

Hostům vydržel dvoubrankovı náskok jen pár desítek sekund. Po centru Condeho pálil z hranice šestnáctky Džafič a po teči Sivoka skončil míč za bezmocnım Drobnım.

Zajímavı druhı poločas gradoval snahou Zlína o vyrovnání, Budějovice si ovšem pečlivou obranou náskok udržely. Nováček soutěže z posledních 11 kol podeváté zvítězil.

„V prvním poločase jsme hráli velice dobře a vedli jsme 2:0. Na domácích byla vidět i nervozita. Druhı poločas nebyl z naší strany moc dobrı, nechali jsme domácí snížit standardkou. Otevřely se nám brejky a šli jsme do vedení 3:1, ale zase jsme inkasovali a bylo z toho drama. Takové zápasy zvládají dobrá mužstva a my jsme to dnes zvládli,“ pochvaloval si budějovickı kouč David Horejš.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
23. 2. 2020 14:30
Konec zápasu
Zlín : Č. Budějovice 2:3
Góly:
52. D. Simerskı, 69. A. Džafič
Góly:
10. M. Mršič, 45. L. Havel, 67. M. Mršič
Sestavy:
M. Rakovan - O. Azackij (87. M. Cedidla), P. Buchta, D. Simerskı - R. Matejov, A. Fantiš, M. Hlinka, P. Jiráček - A. Džafič, L. Jawo (78. J. Janetzkı), V. Čanturišvili (46. C. Conde)
Sestavy:
J. Drobnı - B. Čolič, L. Havel, T. Sivok, P. Novák - P. Čavoš, P. Javorek (63. P. Šulc), F. Havelka, P. Brandner (84. K. Mészáros), M. Mršič (89. M. Kopečnı) - I. Schranz
Náhradníci:
O. Bačo, L. Bartošák, J. Janetzkı, S. Dostál, M. Cedidla, P. Martínez García, C. Conde
Náhradníci:
D. Granečnı, M. Kopečnı, K. Mészáros, D. Ledeckı, P. Šulc, M. Talovierov, I. Sušak
Žluté karty:
80.
Žluté karty:
14. F. Havelka, 90. I. Schranz

Rozhodčí: P. Julínek - M. Myška, J. Mojžíš

Počet diváků: 2 712 (43 % z kapacity 6 375)

Přejít na on-line reportáž