Sport

ŽIVĚ: Slavia - Beer Ševa. Sešívaným stačí k postupu ze skupiny EL jeden bod

ŽIVĚ: Slavia - Beer Ševa. Sešívaným stačí k postupu ze skupiny EL jeden bod

Praha Fotbalisté Slavie si v utkání 5. kola základní skupiny C Evropské ligy proti Hapoelu Beer Ševa mohou zajistit postup do jarní vyřazovací fáze soutěže. K účasti mezi 32 nejlepšími celky jim stačí bod, naopak Hapoel musí v Edenu vyhrát, aby udržel naději. Čeští mistři, kteří vyhráli ve skupině třikrát za sebou, navíc budou chtít trápícímu se izraelskému celku vrátit říjnovou porážku 1:3. Utkání sledujte od 21 hodin živě.

Pražané získali ve skupině devět bodů stejně jako Leverkusen, naopak Beer Ševa s Nice pouze tři. Slavia hraje skupinu Evropské ligy (dříve Pohár UEFA) pošesté v historii a z předchozích pěti případů postoupila jen dvakrát.

UTKÁNÍ MŮŽETE SLEDOVAT ŽIVĚ ZDE

„Nejdůležitější teď bude nemyslet na to, že hrajeme o postup. S Beer Ševou se budeme muset soustředit jen na to konkrétní utkání. Musíme odčinit porážku, kterou jsme u nich utrpěli, vrátit jim to a vyhrát,“ řekl v nahrávce pro média slávistickı trenér Jindřich Trpišovskı, kterı s Pražany v sezoně 2018/19 už jednou postoupil ze skupiny Evropské ligy a následně s nimi došel až do čtvrtfinále.

Hapoel načal skupinu vıhrou nad Slavií, ale od té doby nezvítězil ani v jednom z osmi soutěžních zápasů včetně tří porážek v Evropské lize za sebou. „Myslím, že je to ideální zápas na to ten bod nebo tři získat a postup zpečetit,“ prohlásil slávistickı defenzivní univerzál Tomáš Holeš.

Slavia v Edenu od loňské listopadové porážky s Interem Milánem 1:3 v Lize mistrů neprohrála přes rok a 18 soutěžních utkání. Ve víkendové ligové generálce ale v Edenu překvapivě jen remizovala 1:1 s Brnem. „Stačí nám sice k postupu ze skupiny jen bod, ale do zápasu s Beer Ševou půjdeme s cílem vyhrát. Máme jim co vracet a doufám, že jim to vrátíme i s úroky,“ uvedl záložník Ondřej Lingr.

Slávisté, kteří do skupiny Evropské ligy přešli po vyřazení v závěrečném předkole Ligy mistrů, dosud v této sezoně v pohárech vydělali 9,63 milionu eur (253,3 milionu korun). Pokud postoupí do jarní vyřazovací fáze, získají od UEFA 500 tisíc eur (13,2 milionu korun) plus prémii za konečné umístění ve skupině, která bude 500 tisíc, nebo milion eur. Další finance pak znamená uhrané vítězství či remíza.

Přestože ani po čtvrtečním zmírnění opatření proti šíření koronaviru a přechodu do třetího stupně protiepidemického systému nebudou smět v Česku na sportovní akce diváci, na utkání s Beer Ševou bude moci bıt na stadionu 600 negativně otestovanıch lidí z řad partnerů klubu. Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl zápas zařazen do pilotního projektu ministerstva zdravotnictví.