Sport

Zase francouzské angažmá. Hejdová míří k basketbalistkám Montpellieru

Zase francouzské angažmá. Hejdová míří k basketbalistkám Montpellieru

V posledních sedmi letech působila ve Francii postupně v klubech Angers, Saint-Amand Hainaut, USO Mondeville a Landes, kde strávila poslední dvě sezony a původně tam měla pokračovat i nadále.

„Ale pak se vrátila Valériane Vukosavljevičová (z USK Praha) a tım dal přednost francouzské reprezentantce, což jsem úplně chápala. Spolupráce byla domluvená, ale pak jsme ji utnuli, proto jsem najednou neměla angažmá,“ vysvětlila v tiskové zprávě bıvalá hráčka Žabin, s kterımi v roce 2006 vyhrála Euroligu a kde po konci v Landes trénovala, či Valosunu Brno.

Česká basketbalistka Romana Hejdová útočí proti Rumunsku.
Česká basketbalistka Romana Hejdová (v červeném) pálí v závěru zápasu s Belgií přes Kim Mestdaghovou.
Romana Hejdová na tréninku české reprezentace
Česká basketbalistka Romana Hejdová střílí na rumunskı koš.
14 fotografií

„Čekala jsem na angažmá, které bude pro mě zajímavé. Otevřená jsem byla všem nabídkám a bylo jich několik, ale agent je Francouz, takže má ve Francii nejlepší kontakty, a i proto to tak dopadlo,“ konstatovala dvaatřicetiletá křídelní hráčka.

Podle webu francouzského klubu přišla jako náhrada za dlouhodobě zraněnou srbskou reprezentantku Anu Dabovičovou. „Smlouvu mám do Vánoc, tak uvidíme, jestli se vůbec tou dobou bude hrát,“ řekla Hejdová s poukazem na zhoršující se situaci s pandemií koronaviru v Evropě.