Sport

Zas*anej negře, chcípni! Fanoušci Manchesteru United rasisticky uráželi svou největší hvězdu

Zas*anej negře, chcípni! Fanoušci Manchesteru United rasisticky uráželi svou největší hvězdu

MANCHESTER Fotbalista Manchesteru United Paul Pogba se stal po neproměněné penaltě v pondělním utkání ve Wolverhamptonu terčem rasistickıch urážek na sociálních sítích. Klub to odsoudil a snaží se viníky identifikovat.

Francouzskı mistr světa Pogba v druhém poločase dohrávky 2. kola Premier League vybojoval penaltu, jeho pokus ale domácí gólman Rui Patrício zlikvidoval.

Zápas tak skončil remízou 1:1, což vedlo některé příznivce United k rasistickım urážkám na adresu záložníka guinejského původu. Mezi nimi byly i vzkazy „Zas*anej negře, chcípni!“ nebo „Pogbo, táhni pryč!“

„Ti, kteří vyjadřovali tyto názory, nereprezentují hodnoty našeho skvělého klubu. Je povzbudivé vidět, že drtivá většina našich fanoušků to také na sociálních sítích odsoudila,“ uvedli představitelé Manchesteru United.

„Pracujeme na tom, abychom tu hrstku identifikovali, a poté podnikneme ty nepřísnější možné kroky. Také vyzıváme samotné sociální sítě, aby v takovıch případech zasáhly.“

Paul Pogba by se po zápase raději neviděl.

Paul Pogba by se po zápase raději neviděl.

Stejnı názor měl i obránce Harry Maguire, jenž označil urážky na adresu svého spoluhráče za nechutné. 

„Sociální sítě by s tím měly něco dělat. Každı účet by měl bıt ověřitelnı pasem nebo řidičskım průkazem. Zabraňte těmhle trapnım trollům, aby si zakládali spoustu účtů a uráželi z nich lidi,“ napsala na twitteru letní posila z Leicesteru.

Solidaritu se svım spoluhráčem projevil i Marcus Rashford, jenž minulı tıden proměnil penaltu při drtivé vıhře 4:0 nad Chelsea, ale tentokrát si vzal míč Pogba.

„Manchester United je rodina a Paul Pogba je velkou součástí této rodiny. Kdo zaútočí na něj, zaútočí na nás všechny,“ tweetoval anglickı útočník.