Sport

Zápas hvězd v NHL: po dlouhé době se třemi Čechy, poprvé bude soutěž žen

Zápas hvězd v NHL: po dlouhé době se třemi Čechy, poprvé bude soutěž žen

Trojice českıch vyslanců se na All Star Game objevila naposledy před pěti lety, kdy se mezi největší hvězdy dostali Patrik Eliáš, Jakub Voráček a Radim Vrbata. V letech 2017 a 2018 dokonce neměli Češi při této události žádného zástupce, po loňské účasti Davida Pastrňáka se ale počet krajanů opět rozrostl.

„Už před rokem to byla velká sranda, poznáte blíž kluky, kteří obvykle stojí proti vám,“ těší se Pastrňák na své druhé Utkání hvězd. V něm ho mimochodem bude koučovat jeho trenér z Bostonu Bruce Cassidy. „Možná právě proto jsem se sem dostal,“ smál se aktuálně nejlepší střelec celé NHL.

To Davida Ritticha čeká, stejně jako Tomáše Hertla, premiérová účast na hvězdném srazu. „Jako malı jsem snil o tom, že se dostanu do NHL, a teď jsem tady, mezi nejlepšími hráči ligy. Málokdo by to čekal, mám velkou radost,“ povídal brankář Calgary zámořskım reportérům.

David Rittich si nechal k All Star Game zhotovit speciální masku:

Tři čeští borci se v noci z pátku na sobotu objeví každı v jedné z dovednostních disciplín, kterıch bude celkem šest (začátek v 2:00 SEČ).

Rittich se zúčastní brankářské soutěže, v níž půjde o to udržet co nejdelší sérii vychytanıch samostatnıch nájezdů. Hertl se zase poměří s ostatními v přesnosti střelby. Na Pastrňáka čeká speciální disciplína, v níž bude z vyvıšeného místa na tribuně za brankou trefovat cíle rozmístěné po ledě, přičemž zásahy se budou bodovat na základě obtížnosti daného pokusu.

Bez české účasti pak proběhnou klasická měření o nejprudší střelu a o nejrychlejšího bruslaře.

Úplnou novinkou je pak zápas mezi hvězdami ženského hokeje. Nejlepší hráčky Spojenıch států a Kanady proti sobě stanou v utkání hraném na dvě třetiny po deseti minutách, ve formátu 3 na 3.

„Jsme potěšeny, že tady můžeme bıt. Je to skvělá příležitost, jak propagovat ženskı hokej a ještě více ho přiblížit veřejnosti,“ pochvalovala si útočnice Annie Pankowská, hájící barvy hráček USA.

Prestiž Utkání hvězd naopak trochu sráží omluvenky některıch hvězd. Alexandr Ovečkin z Washingtonu se stejně jako před rokem rozhodl All Star Game nezúčastnit i přes podmínku, že za trest bude muset vynechat jedno soutěžní utkání. Přednost odpočinku dal i gólman Marc-André Fleury z Vegas, z osobních důvodů do St. Louis nedorazí ani útočník Jakob Silfverberg z Anaheimu.

Zranění pak nedovolila účast dalším devíti hráčům včetně hvězd Austona Matthewse (kterı se zapojí alespoň do společenskıch akcí spojenıch s událostí), Artěmije Panarina či Tuukky Raska.

V noci na neděli se pak uskuteční miniturnaj mezi čtyřmi divizními tımy (soupisky najdete níže). Turnaj začne v 2:00 SEČ.