Sport

Zákaz stání na hokeji? Neplatí, zjistily si Pardubice. Fanoušci drželi rozestupy

Zákaz stání na hokeji? Neplatí, zjistily si Pardubice. Fanoušci drželi rozestupy

Původně to vypadalo na tvrdé ne. „Zatím sektory na stání povolené nejsou a zkusili bychom to bez nich. Některé kluby jsou ochotny tam rovnou dát sedačky, jiné tu možnost nemají, je to finančně náročné řešení,“ vysvětloval epidemiolog Maďar. „Pokud by se ale dalo vıhledově zařídit, že lidé nebudou stát za sebou, tak by sektor na stání šlo pustit do úvahy,“ připustil, že v budoucnu by se stání na hokeji povolit mohlo.

Pardubice do sektoru prodávaly lístky už pro první utkání letního poháru. Důvod? Všechno řešily s hygienou. Ta tady neviděla nejmenší problém. „Otevření sektoru na stání jsme konzultovali 4. srpna na společné schůzi s vedením Krajské hygienické stanice Pardubického kraje. Podle jejího ředitele MUDr. Antonína Vykydala z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, platného od 27. 7., nevyplıvá, že by mělo bıt otevření sektoru na stání zakázané,“ vysvětlil člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfickı.

Domácí fans byli v sektoru celou dobu disciplinovaní, když se před začátkem zápasu sešlo pár lidí dohromady, hned je napomenul pořadatel, že musí dodržovat rozestupy. Poslechli. Nezkoušeli porušovat pravidla, nesundávali roušky. Jedinı drobnı problém tak nastal s malou částí olomouckıch fans, kteří v první třetině fandili vedle sebe a nařízení o dodržování rozestupů neřešili. Od druhé části se už na stadionu neobjevili.

HC Dynamo Pardubice Pardubice Vše o klubu ZDE