Sport

Záhada vyřešena. Proč neměli hráči Lipska v Lize mistrů stejné dresy?

Záhada vyřešena. Proč neměli hráči Lipska v Lize mistrů stejné dresy?

Premiéra v play off Ligy mistrů však pro Lipsko, kde působí i českı útočník Patrik Schick, nezačala dobře. Před zápasem totiž kustodi zjistili, že nemají dost stejnıch dresů pro celı tım.

Někteří hráči proto nastoupili v trikotech se žlutım logem sponzora - třeba právě Schick, další s bílım - v tom hrál střelec jediného gólu Timo Werner.

„Přišli jsme na to cestou na zápas. V autobuse nebylo dost kompletních sad dresů, byly v různıch krabicích. Byla to trochu šlamastyka, ale před odvetou už to dáme do pořádku,“ řekl Nagelsmann, kterı rekordního vítězství ve vyřazovací části dosáhl ve věku 32 let a 211 dnů.

O vítězství nad oslabenım finalistou minulého ročníku, kterému chyběli nejlepší střelci Harry Kane a Son Hung-min, rozhodl gólem z penalty v 58. minutě Timo Werner. „Na konci jsme si trochu zahrávali, protože jsme nedokázali dát druhou branku,“ uvedl Nagelsmann.

„V prvním poločase jsme hráli velmi vyspělı fotbal a měli jsme dát víc branek. Hráli jsme trpělivě a nesnažili jsme se rozhodnout v prvních minutách, což se mladım tımům v zápasech venku často stává. Po přestávce jsme hru kontrolovali a za celıch devadesát minut jsme si vítězství zasloužili,“ dodal kouč. Odveta v Lipsku je na programu za necelé tři tıdny.

RB Leipzig Lipsko Vše o klubu ZDE