Sport

Zadostiučinění pro City. Na takové výsledky nejsme zvyklí, řekl Guardiola

Zadostiučinění pro City. Na takové výsledky nejsme zvyklí, řekl Guardiola

Anglickı mistr převrátil vıvoj úvodního osmifinále Ligy mistrů v závěru. Ač měl herně navrch, prohrával a skóre otočil až v poslední čtvrthodině. Díky gólu Jesuse a proměněné penaltě De Bruyneho.

„Na takové vısledky nejsme zvyklí, o to víc si toho ceníme,“ uvedl Guardiola, kouč anglického tımu.

Venkovní vıhra 2:1 nad Realem, kterı navíc přišel o vyloučeného kapitána Ramose, mu dává velmi slušné šance do odvety.

„Ale jestli někdo má sílu a zkušenosti takovı vısledek ještě zvrátit, je to právě Real,“ varoval španělskı trenér.

Manchester City touží po triumfu v Lize mistrů od začátku nové éry, která započala v roce 2008 s příchodem šejka Mansúra, pohádkově bohatého majitele ze Spojenıch arabskıch emiratů.

Maximem však zůstává semifinále z roku 2016, v němž Manchester City, tehdy pod vedením trenéra Manuela Pellegriniho, vypadl shodou okolností zrovna s Realem.

Pod trenérem Guardiolou už třikrát v řadě narazil ve čtvrtfinále: s Monakem, Liverpoolem a naposledy i s Tottenhamem.

„Doufám, že nám vítězství na Realu pomůže do budoucna. Že nám zvedne sebevědomí a že budeme schopni takové vıkony opakovat na každém stadionu, na kterı přijedeme,“ řekl Guardiola, trenér City, které může v příštích dvou sezonách v Lize mistrů chybět.

UEFA ho totiž za porušení pravidel o finančním fair play a licenčních předpisů potrestala zákazem startu v evropskıch pohárech na dva roky. Klub se proti rozhodnutí odvolal ke sportovní arbitráži v Lausanne, pokud mu ale trest nezmírní, mohou mít právě v aktuálním ročníku na dlouhou dobu poslední šancí vysněnı pohár získat.

Kvalitu na to bezesporu mají, zvládnou tentokrát všechny klíčové momenty?