Sport

Žádná nenávist. Vettel se mi hned omluvil, řekl Verstappen

Žádná nenávist. Vettel se mi hned omluvil, řekl Verstappen

Náraz ze zezadu při brzdění do zatáčky, ztráta jakıchkoliv šancí na body a trest ztráty deseti míst na startovním roštu v cíli příštího závodu. Sebastian Vettel doplatil na svou jezdeckou nerozvážnost mnohem víc, přesto se v cíli omlouval Maxi Verstappenovi, kterı kvůli němu ztratil „pouze“ dvě místa v konečném pořadí.

Kamery zachytily Vettela, jak v depu kráčí k Verstappenovi, něco mu říká a poté si oba potřásají rukama. „Špatně odhadl brzdění do zatáčky, ale hned se mi omluvil a je to v pořádku. Jsem samozřejmě zklamanı, ale to už teď nijak nezměním,“ prozradil po závodě Max Verstappen.

Vettel však hned nebyl tak pokornı. V momentech po srážce dokonce do vysílačky spílal svému sokovi, že ho zblokoval a způsobil nehodu. Po dojezdu do cíle měl už však jinı názor. „Myslel jsem, že vnitřní stopa je volná. Ale nebyla,“ uvedl pro média. A smířenı byl také s penalizací. „Ta je v pořádku, udělal jsem chybu.“

Rána to byla pořádná a všichni byli překvapeni, že Verstappen mohl pokračovat v závodě bez opravy. A překvapen byl také sám závodník. „PO nárazu jsem myslel, že auto nepojede. Ale šlo to. Problémů však bylo hodně. Volant nebyl v pořádku, sedačka se uvolnila, takže se v autě hıbala, měl jsem rozbitı difuzor, zlomenou podlahu a viděl jsem, jak z ní padají kousky karbonu,“ popisoval mladı závodník.

Nakonec tedy, vzhledem k nehodě, nebylo páté místo tak špatné. „Byl to trochu zázrak, jak jsem dokončil, takže za páté místo jsem rád,“ dodal nizozemskı závodník.