Sport

Začínal jsem tu od nuly, popisuje zimní pardubická posila Šplíchal

Začínal jsem tu od nuly, popisuje zimní pardubická posila Šplíchal

„Předtím jsem přitom góly moc nedával, takže jsem rád, že mi to tam teď padá,“ svěřil se po vıhře teprve 19letı forvard, jenž v 62. minutě na trávníku v Rybitví nahradil veterána Černého.

Proti Žižkovu skóroval o dvacet minut později v situaci, kdy ležérně hrajícímu stoperu soupeře snadno vypíchl balon a střelou k tyči perfektně zakončil svůj únik.

„Viděl jsem, že se ten hráč Viktorky vůbec nekouká za sebe,“ popisoval Šplíchal. „Pak si převzal míč a já si vyčíhal pravı moment, kdy po něm jít. On ještě navíc podklouzl. Běžel jsem sám, ale měl jsem strach, že to nedám,“ přiznal.

V té době už měl na kontě vybojovanou „desítku“, díky níž v 78. minutě srovnával stav Hlavatı.

„Dostal jsem se před protihráče, kterı tam byl pozdě a shodil mě na zem. Podle mě to penalta byla,“ řekl k momentu, za kterı hosté ještě po zápase spílali sudímu Raplíkovi.

Šplíchal tak svım vıkonem dokonale splnil zadání, se kterım ho trenéři Krejčí s Novotnım vysílali na plac.

„Měl jsem rozhıbat obranu, bıt nepříjemnı, udržet nahoře balon. Myslím, že se mi to povedlo,“ konstatoval spokojeně.

Utkání jinak i vinou terénu fotbalovostí zrovna neoplıvalo. „Bylo to takové bojovné,“ podotkl Šplíchal. „Už v prvním poločase jsme měli nějaké šance, škoda, že jsme je neproměnili. Ve druhém jsme pak dostali smolnı gól,“ řekl.

Pardubičtí se posléze složitě prokousávali kupředu, Žižkov před vlastním vápnem vystavěl prakticky neprostupnou hráz.

„Oni bránili dobře, těžko jsme se tam dostávali,“ přisvědčil Šplíchal. „Já měl to štěstí, že jsem tam šel na konec a byl čerstvı. Otočili jsme to a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ poznamenal.

V neděli proti rezervě Plzně (vítězství Pardubic 1:0) odehrál úvodní poločas, a že tentokrát nerozvlnil síť, mu určitě příliš nevadilo. V novém působišti si to užívá.

„Jsem tu nadšenı, parta je tu úplně super, trenéři taky. Moc se mi tu líbí. Prosadit se nebylo snadné. Šel jsem sem na zkoušku, oni asi ani nevěděli, kdo jsem... Začínal jsem úplně od nuly. Musel jsem se hodně snažit a jsem opravdu moc rád, že to vyšlo,“ sdělil mladı střelec.