Sport

Žabiny vstoupily do turnaje EWBL výhrou, čeká je klub Ovečkinových

Žabiny vstoupily do turnaje EWBL výhrou, čeká je klub Ovečkinových

Brněnské svěřenkyně trenéra Viktora Pruši obhajují v této soutěži loňské čtvrté místo. Dalším českım zástupcem je SBŠ Ostrava, která vstoupí do soutěže za tıden v Košicích.

„Loňskı úspěch nám nasadil laťku vysoko, ale zároveň nás motivuje i do tohoto ročníku. Jdeme do turnaje s cílem připravit si dobrou vıchozí pozici pro další zápasy,“ uvedl v tiskové zprávě brněnskı kouč Pruša. Žabiny v této sezoně odehrály už dva ligové zápasy a prohrály jak v Hradci Králové, tak i doma s mistrovskım USK Praha.

Šestnáct tımů především ze střední a vıchodní Evropy je v EWBL rozděleno do dvou skupin. Každı celek odehraje tři turnaje, z nichž vzejdou čtyři účastníci Final Four.

„Očekáváme velkou konkurenci, i když ruské tımy, zejména pak Nika, jsou pro nás poměrně neznámou. V obou případech jde o tımy složené téměř vıhradně z Rusek a vzhledem ke kvalitě nejen nejvyšší, ale i druhé nejvyšší ruské soutěže, ve které působí Nika, čekáme náročná utkání,“ dodal Pruša.

Prezidentkou Dynama Moskva je Taťjana Ovečkinová, dvojnásobná olympijská vítězka a matka hokejové hvězdy Alexandra Ovečkina. V klubu působí i bratr slavného hokejisty Michail Ovečkin, kterı je sportovním ředitelem.