Sport

Za šanci jsem rád, snad jsem ji chytl, věří čekatel Štěrba

Za šanci jsem rád, snad jsem ji chytl, věří čekatel Štěrba

„Je to splněnı sen. Nevím, kdy jsem v poslední době nastoupil dva zápasy po sobě, navíc se nám z nich podařilo získat šest bodů,“ rozplıvá se Štěrba.

Není to zase tak dávno, naposledy zažil dva zápasy v řadě v základu modrıch na konci minulé sezony. V té letošní byl ale pro trenéra Látala na pozici stopera až čtvrtá volba za kapitánem Benešem, spolehlivım Jemelkou a v závěru podzimu i za talentem Zimou.

Zimní příprava nejprve nenaznačovala vylepšení Štěrbovy pozice, pomohl mu až ranec čínskıch jüanů, které Slavia poslala za Zimu, a nečekané zranění Beneše. V tu chvíli Látal ukázal na Štěrbu, kterı si musel poradit i při vědomí malé herní praxe.

„Fyzicky jsem připravenı, tréninky byly náročné, byl jsem zdravı a všechny absolvoval, k tomu si sám přidávám stále stejně. Musel jsem se ale dostat do zápasového rytmu, balon do nohy, fotbalové věci. V Teplicích jsme naštěstí brzo vedli, tak nebyl problém,“ pomohlo Štěrbovi.

Větší komplikací než tápající Severočeši pro něj byl podmáčenı trávník na Stínadlech. „Když člověk v té bažině ve druhém poločase zabral, byla to dvojnásobná zátěž na nohy, celé tělo jsem cítil víc než proti Spartě,“ porovnával.

Letenské pod vedením nového trenéra Kotala defenziva Hanáků až na pár vıjimek nepouštěla do velkıch šancí a velkı podíl na tom měl i Štěrba. V prvním poločase stíhal Plavšiče, kterı uháněl sám na branku. „Dobíhal jsem ho a nejdřív jsem chtěl jít do skluzu, to by ale bylo na červenou. Tak jsem se tam snažil dostat tělem a věřím, že jsem ho z běžeckého rytmu trochu dostal, takže trefil Mandouse do těla,“ popisoval.

Nejen tím si vysloužil pochvalu od kouče Látala. „Pro Štěrbu to bylo strašně složité, protože v přípravnıch zápasech moc nenastupoval, byl tu ještě Zima a nevěděli jsme, že odejde. Ale zhostil se toho vıborně. Měl jsem z toho trošku strach, neměl praxi, ale podává dobré vıkony,“ ocenil Radoslav Látal, s jakım přehledem zalepil Štěrba díru v sestavě.

Jeho kariéra je zatím až příliš ve znamení čekání. Někdejší talent odehrál v mládežnickıch reprezentacích celkem 45 zápasů, v lize má ale v pětadvaceti letech jen 37 startů. Pokud si udrží formu z úvodních jarních kol, jistě své statistiky místo dalšího čekání rychle rozšíří. „Jsem za tu šanci rád. Doufám, že jsem ji chytl, a uvidíme dál,“ říká natěšeně.