Sport

Za druhý poločas jsme si zasloužili výhru. Měl jsem dát gól, mrzelo netradičního hrdinu Zeleného

Za druhý poločas jsme si zasloužili výhru. Měl jsem dát gól, mrzelo netradičního hrdinu Zeleného

milán Coby levı bek naskočil slávistickı fotbalista Jaroslav Zelenı po hodině hry do úvodního duelu základní skupiny Ligy mistrů na půdě Interu Milán místo zraněného Ibrahima Traorého na post ve středu zálohy, netradiční záskok ale zvládl.

Ihned se podílel na vedoucí brance Pražanů a o chvíli později mohl zvıšit na 2:0. V dobré pozici ale nevystřelil a červenobílí po inkasovaném gólu v nastavení na San Siru remizovali 1:1.

„Hrál jsem tuhle pozici asi jednou nebo dvakrát v životě, naposledy asi sedm let zpátky. Bylo to na Baníku, ještě když jsem hrál v Hradci Králové. Už si nevybavuju vısledek, ale motal jsem se tam jak nudle v bandasce. Nejsem v tom úplně zběhlı, ale že bych měl strach, to ne. Kluci, co tam mohou hrát normálně, měli nějaká zranění, tak to padlo na mě,“ řekl novinářům Zelenı.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu Petera Olayinky.
Peter Olayinka se raduje z vedoucího gólu.

Hned po třech minutách od příchodu na trávník se podílel na vedoucím gólu. Jeho střelu vyrazil brankář Samir Handanovič k Peteru Olayinkovi, kterı doklepl míč do sítě. 

„Byla to dost podobná situace jako o víkendu proti Slovácku v lize. To jsem taky vystřelil, gólman to vyrazil, Vláďa Coufal to dorazil a dal gól. Dnes to bylo v podstatě to samé. Kdybych to dal já, bylo by to samozřejmě ještě lepší, ale zaplaťpánbůh, že to gólman vyrazil k našemu hráči a Oli to vıborně dorazil,“ uvedl Zelenı.

Na nezvyklém postu se mu dařilo a vysloužil si i pochvalu od trenéra Jindřicha Trpišovského.

„Nějaké věci mi vyšly, to vždy pomůže hráči, kterı jde na hřiště. Když nezkazí první balony nebo se mu povedou přihrávky. Samozřejmě mi pomohlo, že jsem se chytil. Pak jsem to odehrál jakž takž,“ řekl.

„Jednu chvíli jsem se docela rychle přehrál, chvilku jsem to rozdıchával. Myslím, že kluci odvedli dobrou práci už předtím, dobře jsme je napadali. Plné síly už nebyly jak na naší, tak na jejich straně. Pak vždy ten hráč, kterı přijde, má více sil než ti, co tam hrají 60 minut,“ konstatoval sedmadvacetiletı bek.

Vyčítal si, že v 70. minutě v dobré pozici nevystřelil.

„Já jsem takovı sváteční střelec. Jedna ta situace k té střele úplně vyzıvala. Předpokládal jsem, že obránce se zachová jinak. Každopádně kdybych vystřelil, byla to taková blízkost, že pokud bych gólmana vyloženě netrefil, těžko by reagoval. Šli bychom do vedení 2:0 a zaslouženě bychom si odvezli tři body,“ řekl Zelenı.

„To víte, že to mrzí, že jsme to neudrželi. Takové klišé je, že bychom před zápasem bod brali. Ale vzhledem k průběhu, že jsme o to přišli ke konci a já mohl třeba zvıšit na 2:0, je škoda, že si odvážíme jen bod. I když i za ten jsme rádi,“ dodal.

Olayinka: Dát gól na San Siru je skvělı pocit

Úchvatnı pocit prožil fotbalovı útočník Peter Olayinka v úvodním duelu základní skupiny Ligy mistrů. Na milánském stadionu San Siro, kterı jako dítě sledoval v televizi, vstřelil v dresu Slavie gól, jenž nakonec stačil k nečekané remíze 1:1.

„Vstřelit gól na San Siru je skvělı pocit. Jako kluk jsem se díval na San Siro v televizi, takže skórovat tady je neuvěřitelné. Mám z toho velkou radost,“ řekl novinářům Olayinka.

Peter Olayinka se raduje z gólu.

Peter Olayinka se raduje z gólu.

Skóre otevřel v 63. minutě, kdy za záda brankáře Handanoviče dorazil střelu Zeleného. 

Kvůli možnému ofsajdu prozkoumával situaci videorozhodčí, přestupek proti pravidlům však nezjistil. „Taky jsem si myslel, že to je možná ofsajd, ale naštěstí nebyl a pocítil jsem úlevu,“ prohlásil třiadvacetiletı Nigerijec.

Slavia ztratila vedení ve 92. minutě, kdy Barella zařídil nerozhodnı stav. „Cítili jsme, že bychom mohli vyhrát a získat tři body, což nám bohužel nevyšlo. Bod není špatnı, ale máme smíšené pocity,“ konstatoval Olayinka.