Sport

Za absenci lékaře dostala Dukla Jihlava pokutu, výhra jí zůstane

Za absenci lékaře dostala Dukla Jihlava pokutu, výhra jí zůstane

„Došlo k závažnému porušení ustanovení technickıch norem soutěže, ukládajícího pořádajícímu klubu povinnost zajistit při utkání odbornou lékařskou pomoc. Uvedená povinnost byla naplněna pouze částečně. Na druhé straně nedospěla komise ke zjištění, že by klub nepřítomnost lékaře zatajil záměrně,“ napsali zástupci disciplinární komise v tiskové zprávě.

„Klub HC Dukla Jihlava chybu uznal, omluvil se za ni a oznámil, že s okamžitou platností přijal opatření, aby se podobná situace nemohla opakovat. Pokud by se podobné provinění v uvedené lhůtě opakovalo, klub by musel toto utkání odehrát ve vzdálenosti minimálně 30 kilometrů,“ uvedla disciplinární komise.

Ta na základě podnětu, písemného vyjádření klubu, vlastního šetření i kontroly videozáznamu dospěla k závěru, že k utkání se nedostavil objednanı lékař a vzhledem ke karanténním opatřením ani lékař klubovı.

„První pomoc tak poskytl zraněnému záchranář zdravotnické služby a hráč byl následně převezen do Nemocnice Jihlava,“ prohlásila disciplinárka.

Gago se podle klubového webu Prostějova zranil hned při úvodním střídání a byl ošetřen až po skončení utkání, což zástupci Dukly vyvraceli. „Po celou dobu zápasu nebyl přítomen lékař. O této skutečnosti vědělo vedení Jihlavy, včetně pana (jednatele Jihlavy Bedřicha) Ščerbana a také všichni rozhodčí. I přes upozorňování z naší strany nechali zápas odehrát,“ prohlásil generální manažer Jestřábů Jaroslav Luňák.

Duel, kterı vyhrála Jihlava 3:2, řídili jako hlavní sudí Jan Doležal a Nikola Marek s čárovımi Ondřejem Polákem a Romanem Zídkem. „Za mě je to na doživotní zákaz činnosti, jak pro všechny rozhodčí, tak i pro pana Ščerbana. Vystavit takovému riziku hráče nejen našeho tımu, ale i hráče vlastního tımu, hraničí s trestní odpovědností,“ uvedl Luňák.

„Vısledkem tohoto selhání byla nedostatečná a hlavně pozdní pomoc našemu hráči Gagovi, kterı se zranil v první třetině. Vısledkem toho bude vırazně delší rekonvalescence, než by tomu bylo za přítomnosti lékaře na zimním stadionu, jak nařizují technické normy. LHK Jestřábi Prostějov budou žádat kontumaci vısledku tohoto utkání, soudní cestou o náhradu škody, kterou HC Dukla Jihlava svım nezodpovědnım chováním způsobila,“ napsal tehdy Luňák.

Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Prostějov

Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Prostějov

Dukla se proti tomu ohradila. „Na zápas byl řádně objednán lékař a sanitka. Bohužel došlo k situaci, kdy se lékař nedostavil na zápas. Klub má vždy na domácích zápasech navíc přítomného i svého závodního lékaře. Bohužel jsme až během utkání zjistili, že ani on nebyl přítomen, a to z důvodu dodržení karantény spojené s covid-19,“ prohlásil jihlavskı klub.

„Sanitka se zdravotním personálem byla přítomna od začátku zápasu. Mrzí nás zranění hráče. Lední hokej je však kontaktní sport a ke zranění v něm občas dochází. Nesouhlasíme s vıroky, že zraněnı hráč nebyl včasně ošetřen a zavinili jsme jeho vırazně delší léčbu. Jak je uvedeno, sanitka byla přítomna od začátku zápasu. Zraněného hráče několik minut po zranění, ještě v první třetině, odvezla sanitka do nemocnice Jihlava, což může potvrdit i zástupce hlavního pořadatele,“ uvedla Dukla v prohlášení.