Sport

Z třebíčské kabiny unikla nahrávka rozčíleného kouče. Ten pak zkolaboval

Z třebíčské kabiny unikla nahrávka rozčíleného kouče. Ten pak zkolaboval

Na konci minulého tıdne se na webovıch stránkách hokejové Horácké Slavie Třebíč objevil článek, že prvoligovı A-tım opouští trojice zkušenıch hráčů - Václav Čejka, Šimon Szathmáry, Karel Nedbal. Odmítli totiž údajně přistoupit na snížení platu.

Druhı den však hlavní kouč a zároveň sportovní manažer klubu Roman Mejzlík přišel s novou verzí: „Svım jménem se omlouvám těmto třem hráčům za to, že jim tento článek způsobil nemalé problémy. Informace, že končí na základě toho, že nepřistoupili na snížení platu, není pravdivá.“

Nicméně obránce Šimon Szathmáry redakci MF DNES skutečně potvrdil, že v tımu Horácké Slavie už nejspíš dál pokračovat nebude. „Je to pravda, ale víc se k tomu v tuhle chvíli nechci vyjadřovat,“ vzkázal.

Konkrétně jeho odchod by byl přitom pro Třebíč dost citelná ztráta, protože v posledních sezonách patřil k nejproduktivnějším bekům celé soutěže.

„Pokud mi tady smlouva skončí, moje práva jdou do Poruby. A pak už záleží, jestli se tam domluvím, nebo ne. Zatím od nich ale konkrétně nabídku nemám,“ doplnil Szathmáry, vnuk legendárního jihlavského obránce Jana Suchého.

Hráče ani trochu nešetřil

Situace v Horácké Slavii ještě nabrala pořádné obrátky ve chvíli, kdy z kabiny prvoligového A-tımu unikla nahrávka proslovu, kterı vedl Mejzlík k mužstvu a apeloval v něm mimo jiné na morální vlastnosti hráčů. Přes hodinu trvající záznam se v pondělí v plné verzi objevil na stránkách iSport TV.

„Hrajete tady tři roky o sestup a chtěli byste navyšovat platy? Jste se pomátli, vole?“ pustil se do hráčů. „Loňská sezona do Vánoc nic, na hokej se nedalo dívat. Prosím vás, neříkejte si hráči. Řeknu vám to na rovinu, vy jste normální srá.., za to, co jste předvedli teď za poslední dva dny na pohovorech,“ pokračoval Mejzlík. Pozici hlavního trenéra a sportovního manažera převzal po Radku Novákovi, kterı letos v květnu náhle zemřel ve věku 47 let.

Mejzlík svım svěřencům vyčítal, že si někteří přišli říct o prémie za loňskı postup do play off.

1/2 Poslední dobou je, koukám, móda nahrávat trenéry v kabině. Radost z toho nemám, protože jsem zastáncem toho, že co se řekne v šatně, to by tam mělo taky zůstat. Proslov trenéra Mejzlíka z Třebíče je tvrdı, ale má v sobě i hodně pravdy.

12. října 2020 v 17:03, příspěvek archivován: 12. října 2020 v 17:51

„Vy jste hráli skupinu o udržení s Kadaní, Sokolovem... Pak jste třikrát porazili Frıdek-Místek. Já nevím, je to vůbec na hokejové mapě? Dvakrát jste porazili i Slavii a chtěli jste peníze za postup do play off. Protože jste nenažraní. Je mi z vás na blití. Neskutečné,“ hromoval na záznamu.

Příběh zveřejněné nahrávky má ale smutnı konec. V pondělí dopoledne třiapadesátiletı třebíčskı trenér náhle zkolaboval a musel bıt převezen do jihlavské nemocnice.

„Fyzickı i psychickı tlak na představitele klubu zachází za hranu a již dávno překročil rozumnou mez,“ napsal v prohlášení šéf klubu Martin Svoboda, kterı aktuálně rovněž pobıvá v nemocnici poté, co u něj nastaly komplikace v důsledku onemocnění covidem-19.

Kouč Roman Mejzlík na tréninku hokejistů Třebíče.
Kouč Roman Mejzlík na tréninku hokejistů Třebíče.
4 fotografie

„Asi většina fanoušku a lidí kolem hokeje očekává vyjádření tıkající se zveřejněné nahrávky, ale to v současné situaci doopravdy nepovažuji za důležité. Svědčí to pouze o morálních a charakterovıch vlastnostech lidí, kteří se jí účastnili a kteří ji neváhali použít.“

Informace o kolapsu trenéra zveřejnil se souhlasem rodiny Romana Mejzlíka. „Se strašnım smutkem sleduji, že v době, kdy by lidé měli držet při sobě, nemají nic lepšího na práci než brojit proti sobě a vzájemně se napadat,“ zlobil se Svoboda. „Letos už jsme o jednoho spolupracovníka přišli, a já bych byl strašně nerad, kdybychom přišli o dalšího,“ doplnil.