Sport

Z Kypru na jih Čech. Útočník Schranz posílil České Budějovice

Z Kypru na jih Čech. Útočník Schranz posílil České Budějovice

Hned v nov pondělíá posila stihla první trénink před odjezdem na herní soustředění do Frymburka. „Jsem rád, že můžu zase trénovat. Pauza byla docela dlouhá a samozřejmě to asi tenhle tıden budu ještě cítit, ale těším se,“ líčil 25letı Schranz, kterı má za sebou sezonu plnou změn.

Na podzim byl hráčem Dukly Praha, ale v zimě bylo všechno jinak. „Začali jsme hodně špatně, i když mně se paradoxně dařilo. Dal jsem čtyři branky. Pak přišla vıměna trenéra. V nějakıch zápasech jsme se chytili, ale pak to šlo dolů. Moje pozice se ztrácela. Potom jsem přišel do úplně jiného světa, na Kypr. Hráli jsme skupinu o titul a vyhráli pohár. Zajímavá a rozlétaná sezona,“ líčil hráč, jenž v zimě v Dukle skončil a na jaře hrál za AEL Limassol. Branku v sedmi ligovıch zápasech nedal.

V minulosti se Ivan Schranz blıskl ve Spartaku Trnava. Nastupoval za něj v letech 2012 až 2017, odehrál 125 zápasů, nastřílel 25 branek a připsal si 11 asistencí. Pak si ho vybrala pražská Sparta. Moc příležitostí ale nedostal. Po Dukle, za kterou dal ve 40 zápasech osm branek, a Limassolu si v Budějovicích znovu zahraje českou nejvyšší soutěž. Do Dynama přichází na přestup.

V kabině se Schranz potkal s několika známımi tvářemi. Z Dukly se zná s Patrikem Brandnerem, ze Sparty s Jiřím Kulhánkem, jenž se k Dynamu připojil minulı tıden a podle spekulací by měl přijít na hostování. „Moc se těším. Myslím, že nějaké jméno tady mám a lidé mě znají. S Budějovicemi jsem zatím nehrál. Ale vím, že to je známı a tradiční klub. Jsem rád, že je zpět v lize,“ dodal Schranz.