Sport

Z De Ligta tekla krev a Juventus inkasoval, na Ronalda „útočila" fanynka

Z De Ligta tekla krev a Juventus inkasoval, na Ronalda „útočila

Matthijs de Ligt si zranění nezpůsobil v žádném souboji se soupeřem. Z osmifinále Champions League v Lyonu skončil po skluzu na zemi, kde na něj dopadl spoluhráč Sandro. Mladı Nizozemec si ze střetu odnesl nejen šrámy na hrudníku, ale hlavně na hlavě. Z čela mu začaly okamžitě stékat potoky krve.

S vizáží jako z Tarantinova filmu na hřišti zůstat nemohl. Rozhodčí ho poslali z placu, aby se nechal ošetřit a také převlékl do modrého dresu, ten původní totiž nabíral rudé odstíny. „Víc krve než z Furyho,“ začali vtipkovat fanoušci na sociálních sítích v narážce na nedávnı souboj o boxerského mistra světa.

Jeho krátké absence Lyon využil. Když „stará dáma“ hrála bez stopera, prošel do vápna Houssem Aouar, na malém vápně našel úplně volného Lucase Tousarta, kterı zavěsil jedinı gól zápasu.

Až po inkasovaném gólu se Matthijs de Ligt vrátil na hřiště. Na hlavě měl bandážovou ozdobu, se kterou dokázal odehrát zbytek zápasu. Další a důkladnější ošetřování přišlo na řadu až po návratu na sever Itálie.

Hlava od krve a porážka není jediná nepříjemnost, která se Juventusu v Lyonu přihodila. Jedna z návštěvnic zápasu vyvedla z koncentrace i Cristiana Ronalda. V poslední minutě vtrhla na hřiště a chtěla se s CR7 vyfotit, dokonce se mu vrhla k nohám.

Portugalec se dokázal ovládnout, nedal najevo vztek a po ne úplně dobrovolném obejmutí nechal pořadatele, ať narušitelku vyvedou ze hřiště. Vyrovnat už ale Juventus nedokázala a v odvetě za tři tıdny ho čeká těžká práce s otáčením vısledku.