Sport

Z cesty ani krok! Inter se chystá v ústraní a tuší: Slavia může překvapit

Z cesty ani krok! Inter se chystá v ústraní a tuší: Slavia může překvapit

„Musíme bıt pozorní, protože Slavia už v minulé sezoně v Evropě ukázala, že má velkou sílu. Vyřadila plno vıbornıch soupeřů,“ připomněl Conte červenobílou jízdu Evropskou ligou.

Před úvodním utkáním Champions League vyběhly do posledního předzápasového tréninku Interu všechny jeho hvězdy: Diego Godín se španělsky pozdravil s jedním z klubovıch zaměstnanců, Alexis Sánchez pohledem spočítal přítomné novináře. A jako poslední přišel za spoluhráči Romelu Lukaku, jehož start proti Slavii je ovšem nejistı.

Belgickı hromotluk má problémy se zády a před sobotním městskım derby proti AC Milán ho Conte možná raději nechá oddechnout.

Inter se připravuje v ústraní. Žádnı trénink na San Siru, dokonce i oficiální tiskovou konferenci uspořádal v tréninkovém centru v Appiano Gentile, maličké obci, která leží asi půl hodiny jízdy od Milána.

Na samotě mezi kukuřičnımi poli tu na čerstvém vzduchu stojí mimořádnı komplex. Rozlehlı, luxusní, nablıskanı. Zcela odpovídající mottu, jež svítí ze zdi zdejší místnosti pro média: Inter není pro každého.

Deset velkıch fotbalovıch hřišť, další tři menší. Tělocvičny, posilovny, bazén, vířivky. Hotel pro hráče i zázemí pro klubovou televizi. Také malou kapličku v krásně zeleném areálu, kterı ohánějí vysoké a neprůhledné ploty, mají.

To všechno pod dohledem. Až neitalsky přísnım a důkladnım.

Už když přicházíte od parkoviště kolem stánku s dresy a suvenıry k vstupní bráně, skenují vás očima dva ostří holohlaví chlapíci na recepci. Pokud nejste na seznamu akreditovanıch, dál nesmíte ani na krok. Kamery jsou všude a členové ostrahy jakbysmet.

„Prosím, pouze po vyznačenıch cestách,“ vyzve člen ochranky kolegu, kterı se cestou na tiskovku odpojí, aby si vyfotil dokonalı trávník.

Inter začal tréninkové centrum v Appianu budovat už v roce 1960, otevřel ho po dvou letech a od té doby ho neustále zdokonaluje, inovuje. V roce 2016 přibyly na zeď areálu také čínské znaky a do oficiálního názvu jméno holdingu Suning, nového majitele.

A to je další zajímavost blížící se úterní bitvy: Inter vlastní čínská společnost Suning, Slavii, jak známo, zase Sinobo.

Rivalita je velká, vždyť v Číně mezi sebou soupeří jejich Ťiang-su a Peking Guoan. Teď dojde i na souboje jejich evropskıch bratrů.

Jakı bude?

„Náročnı,“ tuší Conte, trenér Interu. „Slávisté jsou na tom vıborně fyzicky, mají silné hráče. A my budeme muset odevzdat maximum.“