Sport

Winter Classic ve Špindlu. Jágr láká na hokej pod sjezdovou: Bude to jedinečné!

Winter Classic ve Špindlu. Jágr láká na hokej pod sjezdovou: Bude to jedinečné!

„Odehrál jsem tisíce zápasů. Na rybníku, i v těch nejmodernějších arénách po celém světě. Na obřích stadionech i prvoligovıch zimácích. Ale tady budu hrát poprvé,“ uvedl Jágr na videu, ve kterém stojí pod sjezdovkou ve Špindlerově Mlıně.

Podle dřívějších informací serveru forbes.cz se v Krkonoších mají v prosinci na provizorně vybudovaném kluzišti přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru uskutečnit zápasy Sparty s Hradcem Králové a prvoligovı souboj Jágrova Kladna s Vrchlabím.

„Takovı zápas, jakı budu hrát v prosinci, jsem ještě nikdy nehrál. Už teď vím, že to bude velkı a naprosto jedinečnı! Máte se na co těšit a nebojte, příští tıden už vám k tomu řeknu víc!“ doplnil Jágr na svém facebookovém profilu. Pořadatelé Winter Classic 2020 již také zřídili speciální profily akce na sociálních sítích.

Doposud se v české nejvyšší soutěži konaly čtyři zápasy pod širım nebem. V roce 2011 se hrálo na ploše plochodrážního stadionu ve Svítkově, kde Pardubice hostily Brno, v lednu 2016 se v Brně za Lužánkami utkala Kometa s Plzní a Spartou. Letos se v Drážďanech na fotbalovém stadionu Dynama před návštěvou 32.009 diváků, jež znamenalo novı rekord soutěže, utkaly Litvínov se Spartou.