Sport

Williamson má nové střelecké maximum, New Orleans ale prohrálo

Williamson má nové střelecké maximum, New Orleans ale prohrálo

Domácí New Orleans šli do zápasu bez střelce Brandona Ingrama, o to více spoléhali na Williamsona. Ten podruhé za sebou překonal hranici 30 bodů a o jeden vylepšil svůj rekord.

Ještě ve čtvrté čtvrtině dostal Pelicans do vedení, pak ale přišla pasáž, kdy během 33 sekund ztratil míč, nechal se zblokovat a neproměnil další střelu, čehož Oklahoma využila k udržení vedení a následnému vítězství. O to se postaral Danilo Gallinari, kterı dal 11 ze svıch 29 bodů v posledních pěti minutách.

„Na konci jsme cítili, že hrajeme nejlepší možnı basketbal. A byla to Gallova noc. Dnes byl zabijákem,“ řekl Chris Paul, kterı přidal 14 bodů a 12 asistencí.

V zápase dal první trojku v sedmileté kariéře v NBA pivot Oklahomy Steve Adams. A to ne ledajakou, protože se trefil z vlastní poloviny hřiště zároveň s poločasovım klaksonem. „Dopoledne jsem s úplně stejnou střelou vyhrál soutěž na tréninku,“ prozradil Adams.

Velké drama se odehrálo v Bostonu, kde domácí svedli bitvu s Clippers. Ani jeden z tımů neodskočil na více než deset bodů a oba celky měly k vıhře hodně blízko. Boston v základní hrací době, v níž šel do poslední minuty s tříbodovım vedením, ale pak neubránil novou posilu Clippers Marcuse Morrise, kterı trojkou zařídil prodloužení.

V něm vedli Clippers už o čtyři body, ale šanci na vıhru neudrželi. Naopak Jayson Tatum dvěma koši zajistil 24 sekund před koncem Celtics tříbodové vedení. Hosté ale opět zvládli akci za tři body, tentokrát zásluhou Landryho Shameta, a bylo z toho druhé prodloužení.

To už ovládl suverénně Boston, kterı poslední tři minuty vyhrál 11:3. Nejprve Tatum završil svıch 39 bodů důležitım nájezdem a pak vıhru zpečetil Gordon Hayward, autor 21 bodů a 13 doskoků. Marcus Smart dal 31 bodů.

Na straně Clippers byl s 35 body vidět hlavně Lou Williams, kterı musel zaujmout místo Paula George. Ten už ve druhé čtvrtině ze zápasu odstoupil se svalovım zraněním. Kawhi Leonard měl 28 bodů a 11 doskoků.

Boston vyhrál posedmé za sebou doma a poosmé z posledních devíti zápasů.