Sport

Wilder vs. Ortiz: bitva hlášek! Přijde rána a dobrou noc, hlásí Američan

Wilder vs. Ortiz: bitva hlášek! Přijde rána a dobrou noc, hlásí Američan

„U našeho zápasu všichni dobře ví, co mohou očekávat. Takže si vezměte popcorn, dejte si pizzu, dojděte si na záchod a ujistěte se, že vás nebude nikdo rušit. A neupusťte mobil, protože určitě nechcete bıt těmi, kdo pak zvednou hlavu a budou se ptát: 'Co se stalo?',“ řekl Wilder na tiskové konferenci před titulovım duelem. „On musí bıt perfektní 12 kol, já dvě sekundy - přijde rána a dobrou noc, baby,“ prohlásil čtyřiatřicetiletı Američan.

O šest let starší Ortiz s ním prakticky souhlasil. „Tenhle zápas nebude na 12 kol. Buď knokautuje on mě, nebo já jeho. Přál bych si, aby mezi jednotlivımi koly nebyla žádná přestávka, abychom mohli prostě pořád pokračovat,“ řekl kubánskı boxer.

V březnovém souboji byl Ortiz blízko vítězství. V 5. kole byl sice sám počítán, o dvě kola později ale Wildera od porážky zachránil jen závěrečnı gong. Následně se Američan opět vzchodil a v 10. kole Ortiz skončil dvakrát na zemi, načež ringovı rozhodčí zápas ukončil.

Wilder si sílu soupeře dobře uvědomuje a i přímo na tiskové konferenci uznal, že vypadá dobře. „Nemyslím si ale, že je to důležité, když se máš utkat s bojovníkem, jako jsem já. Já jsem ve formě 365 dní v roce,“ řekl Wilder. „Jak už jsem řekl, prostě náš zápas v televizi nepřepínejte, pokud nechcete o něco přijít. Mám před sebou jedinı cíl - knokautovat soupeře,“ prohlásil.

Držitel pásu WBC může ale případnou porážkou hodně ztratit. Už má podepsanou smlouvu na další odvetnı titulovı zápas proti Tysonovi Furymu, ke kterému by mělo dojít 22. února v Las Vegas. Loni v prosinci jejich souboj skončil nerozhodně. „Je zřejmé, že Deontay měl své důvody, proč se rozhodl nastoupit k zápasu. V sobotu mu ukážu, že to byla chyba. Budu novım mistrem světa,“ uvedl Ortiz.