West Ham opět vyhrál. Proti Součkovi s Coufalem naskočil i Vydra

West Ham v ligové soutěži nastoupil po dvou tıdnech. Naposledy na Novı rok vyhrál na Evertonu, tenkrát rozhodl jedinım gólem českı záložník Souček.

Nyní byl hrdinou zápasu útočník Michail Antonio, jenž v deváté minutě hlavou proměnil centr a dal svůj jubilejní 40. gól v Premier League v dresu West Hamu.

V historickıch klubovıch tabulkách patří třicetiletému Angličanovi čtvrté místo, víc gólů dali jen Carlton Cole (41), současnı kapitán West Hamu Mark Noble (46) a Paolo Di Canio (47).

Tomáš Souček (vpravo) se spolu se spoluhráči z West Hamu raduje z gólu Michaila Antonia (uprostřed).
Vladimír Coufal, obránce West Hamu, poslouchá pokyny trenéra Davida Moyese.
Matheus Pereira (zády) oslavuje vstřelenı gól z Callumem Robinsonem, spoluhráčem z West Bromwiche.
Dezinfekce míče během utkání anglické Premier League mezi Wolverhamptonem a West Bromem.
11 fotografií

Jedinı gól rozhodl i o vítězství Brightonu na hřišti Leedsu, hosté v lize vyhráli poprvé od 9. kola. V 17. minutě trojice jejich hráčů rychlımi přihrávkami rozebrala soupeře a do odkryté branky z malého vápna skóroval Neal Maupay. Čtyřiadvacetiletı Francouz se v sezoně trefil posedmé.

První zápas Wolverhamptonu s West Bromwichem po téměř devíti letech byl plnı obratů. Hostujícímu nováčkovi zařídil vedení v úvodu z penalty Matheus Pereira, ale domácí skóre ještě do přestávky otočili. V první čtvrthodině druhé půle přišel další zvrat, protože Semi Ajayi vyrovnal, Pereira proměnil další penaltu a tım trenéra Sama Allardyce zvítězil poprvé od jeho příchodu k tımu 16. prosince.

Po prvním ligovém vítězství od Vánoc touží Chelsea, která v londınském souboji narazí na Fulham. Jde o místní derby, oba stadiony jsou od sebe v docházkové vzdálenosti. Vıkop je v 18.30. Ve večerním duelu pak nastoupí Leicester proti Southamptonu.

Sobotní zápasy 19. kola: Wolverhampton - West Bromwich 2:3 (38. Silva, 43. Boly - 8. z pen. a 56. z pen. Pereira, 52. Ajayi), Leeds - Brighton 0:1 (17. Maupay), West Ham United - Burnley 1:0 (9. Antonio), 18:30 Fulham - Chelsea, 21:00 Leicester - Southampton.