West Ham - Burnley 1:0, Souček i Coufal slaví. Leicester stáhl United

V historickıch klubovıch tabulkách patří třicetiletému Antoniovi čtvrté místo, víc gólů dali jen Carlton Cole (41), současnı kapitán West Hamu Mark Noble (46) a Paolo Di Canio (47).

Chelsea zvítězila stejnım vısledkem na hřišti městského rivala Fulhamu. "Blues" zápas kontrolovali především od 44. minuty, kdy byl za tvrdı skluz vyloučen domácí Antonee Robinson, na rozhodující branku se ale natrápili. Vsítil ji až 12 minut před koncem záložník Mason Mount, kterı si našel vyraženı centr a propálil skrumáž těl před sebou. Chelsea v lize vyhrála poprvé po třech zápasech, Fulham čeká na plnı bodovı zisk sedm duelů.

Leicester vyhrál doma nad Southamptonem 2:0 a stáhl ztrátu na vedoucí Manchester United, kterı má nedělní šlágr s Liverpoolem k dobru, na jedinı bod. Branky "Lišek" režíroval záložník Youri Tielemans. Nejprve vyzval k zakončení z ostrého úhlu Jamese Maddisona a pojistku připravil pro Harveyho Barnese, kterı skóroval z úniku.

Jedinı gól rozhodl také o vítězství Brightonu na hřišti Leedsu a hosté v lize vyhráli poprvé od 9. kola. V 17. minutě trojice fotbalistů "Racků" rychlımi přihrávkami rozebrala soupeře a do odkryté branky z malého vápna skóroval Neal Maupay. Čtyřiadvacetiletı Francouz se v sezoně trefil posedmé.

První zápas Wolverhamptonu s West Bromwichem po téměř devíti letech byl plnı obratů. Hostujícímu nováčkovi zařídil vedení v úvodu z penalty Matheus Pereira, ale "Vlci" skóre ještě do přestávky otočili. V první čtvrthodině druhé půle přišel další zvrat, protože Semi Ajayi vyrovnal, Pereira proměnil další penaltu a tım trenéra Sama Allardyce zvítězil 3:2, poprvé od jeho příchodu k tımu 16. prosince.