Sport

West Ham bojuje o Součka! Když to dopadne, budu rád, hlásí záložník

West Ham bojuje o Součka! Když to dopadne, budu rád, hlásí záložník

I tenhle přestupní termín je divokı, pokud jde o budoucnost slávistické opory Tomáše Součka. Do Edenu už měly dorazit nabídky z Monaka, během pondělí se v Praze ukázali taky zástupci Brightonu, dalšího zájemce.

Teď ale jako by všechny ve své akčnosti přeskakoval West Ham. Ten Součka potřebuje snad ze všech nejvíc. Sedmnáctı tım Premier League má stejně bodů jako osmnáctı a devatenáctı, záchrana v soutěži bude pekelná dřina.

Proto podle Guardianu přichází s velkorysou variantou. Patnáct milionů eur, tedy asi 390 milionů korun, a prı jsou „kladiváři“ ochotni přihazovat, když Slavia bude chtít. A údajně taky chce minimálně o dva miliony eur víc.

Logo přestupů
Fotbalové přestupy online >

Instagramovı účet slaviabackstage ale vzápětí přišel s jinou alternativou, z hráčova pohledu možná ještě mnohem lepší.

Čtyři miliony eur, tedy něco málo přes sto milionů korun rovnou za půlroční hostování, a když se West Ham udrží v první anglické lize, aktivuje se povinná opce na dalších šestnáct milionů eur, tedy přibližně 415 milionů korun. Pokud United spadnou, Souček se v klidu vrátí zpátky do Edenu.

„Letím se tam podívat na klub, kterı má skvělou historii. Když to dopadne, budu rád. Rozhodnu se na místě,“ uvedl Souček pro iSport.cz. „Je to Premier League, sen snad každého fotbalisty,“ doplnil.

Probíhající jednání na Twitteru potvrdil i šéf Slavie Jaroslav Trvrdík. „Klub uvolnil Tomáš Součka na testy i zdravotní prohlídku,“ napsal šéf ligového lídra.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE