Sport

Vzdávám se platu, překvapil kouč Slováků. Videem dojal fanoušky

Vzdávám se platu, překvapil kouč Slováků. Videem dojal fanoušky

„Zdravím, tady je opět trenér Ramsay,“ začal 69letı trenérskı bard promluvu ke slovenskému národu. „Chtěl bych využít této příležitosti, abych popřál všem Slovákům hodně štěstí během této krize. Všem mım kamarádům, kolegům, podporujeme vás. Doufám, že dokážeme zůstat společně jako tım. Pokud se budeme chovat jako tım, pokud budeme společně čelit této krizi, tak ji porazíme.“

Následně překvapil tvrzením, že po dobu pandemie nebude pobírat plat. „V naší snaze pomoct Slovenskému svazu ledního hokeje se vzdám svého platu, dokud nepůjdeme zpět do práce,“ prohlásil ve videu, které publikoval Slovenskı svaz ledního hokeje.

Obdivuhodné gesto!

Rodák z Ontaria vede Slováky už třetí sezonu. Na dvou předchozích šampionátech včetně posledního na domácím ledě se s nimi nedokázal dostat ze základní skupiny. To se nepovedlo ani na olympijskıch hrách v jihokorejském Pchjongčchangu v roce 2018.

Slovenskou reprezentaci by na konci léta měl čekat další klíčovı turnaj. V Bratislavě by se od 27. do 30. srpna měla konat závěrečná fáze kvalifikace na olympijské hry 2022. Slováci se o jedno postupové místo střetnou s Běloruskem, Rakouskem a Polskem.

„Doufám, že koncem srpna budeme na olympijskou kvalifikaci všichni zdraví a budeme už všichni pracovat. A dokončíme tuto věc společně. Celá rodina Ramsayů vám přeje, abyste byli v bezpečí, abyste byli zdraví a do budoucna měli vynikající život. Děkuji velmi pěkně,“ dodal kouč na závěr.