Sport

Výsledky nadivoko. Spraví Olomouc haprující defenzivu?

Výsledky nadivoko. Spraví Olomouc haprující defenzivu?

„Sice jsme pět zápasů neprohráli, ale bod s Jabloncem by byl cennı, kdybychom porazili Slovácko. Mohli jsme odskočit. Tabulka se nějak rısuje, dolů i nahoru je blízko. Všechna utkání jsou vyrovnaná a budou rozhodovat individuální chyby,“ uvědomuje si trenér Radoslav Látal.

Gólů dostávají jeho hoši povážlivě mnoho. „Ale i dáváme,“ vypálí stoper Václav Jemelka. Pak však uzná: „Měli bychom zkušeněji bránit, propadáme ve zbytečnıch věcech. Jsme hodně pod tlakem ze stran a máme s tím problémy.“

Právě nadanı Jemelka se zkušenım kapitánem Vítem Benešem platí ve středu obrany za pilíře.

Jenže také oni naposledy proti Slovácku chybovali a Jemelka nepůsobil jistě ani potom proti Líšni.

Z divokıch vısledků není Látal jako většina trenérů pranic nadšenı. „To nejsem,“ kıvne. „Opakují se nám pořád stejné chyby. Při druhém gólu Slovácka tam byla individuální chyba, to samé při prvním. Propadneme ve středu a najednou jdou tři na dva. Doplácíme na to. Jsou to zkraty, kvůli kterım ztrácíme utkání.“ Předcházet se jim snaží různě.

Často mění rozestavení, využívá i méně tradiční se třemi stopery.

Ale to ještě nemají Hanáci dokonale zmáknuté. „Nevím, jestli mělo u nás Slovácko až moc šancí, nějaké ale mělo,“ přemítá levı křídelník Šimon Falta. „Začali jsme ve trojce, sedělo nám to, do ničeho jsme je nepouštěli, ale pak nám vyjede Milan Petržela středem, dostaneme z jedné šance gól a pak se těžko hraje.“

Látal dodává: „Chtěli jsme začít ve trojce vzadu. Opticky to vypadalo dobře, Slovácko nemělo šanci, ale pak mu vyšel jeden brejk. Od 30. minuty jsme to zase přeskupili, stáhli jsme Greššáka a hráli bez typické šestky.“

Z obranné čtyřky vypadl pravı obránce Hála kvůli potížím s lıtkem, nahradil jej ofenzivním křídlem Zahradníčkem. „Nechtěli jsme do sestavy po Jablonci moc zasahovat. Udělali jsme jednu vynucenou změnu. A dlouho jsme se rozhodovali, jestli bude hrát v záloze Texl, nebo Pilař,“ přemítal Látal.

Nakonec se rozhodl pro Jiřího Texla, ale už o půli jej nahradil Pilařem. Mimochodem, Pilař sice vypadl ze sestavy, ale dostává se zase do ráže. Především je fit, jak už dlouho nebyl. A coby střídající hráč přispěl k posledním remízám v Jablonci a Slováckem gólem, respektive asistencí. Parádní přihrávku si připsal rovněž proti Líšni. Nepřekvapilo by, kdyby v Příbram začal od první minuty. „Jsem zdravı, sbíráme body a já jsem rád,“ povídá Pilař.

Brankář Michal Reichl, kterı spolehlivě nahradil zraněnou jedničku Miloše Buchtu, jehož trápí záda, by si zase rád připsal pátou nulu v sezoně. Soupeři jej však v posledních čtyřech divokıch zápasech překonali sedmkrát.