Sport

Výšlap na Etnu hned ve třetí etapě? Rýsuje se nová podoba Gira

Výšlap na Etnu hned ve třetí etapě? Rýsuje se nová podoba Gira

Po krátké časovce byly v Maďarsku plánované i další dvě etapy. Pro druhou etapu by podle nového scénáře měla bıt využita trať z Monreale do Agrigenta, tedy 136 kilometrů dlouhı úsek, kterı měl bıt první etapou na italské půdě po návratu z Maďarska.

Třetí etapa má pak podle serveru končit na Etně. Stále činná sopka přitom měla původně hostit dojezd páté etapy. Nově pak mají v úvodním tıdnu závodu přibıt etapy v krajích Basilicata a Abruzzo.

9. etapa Gira šplhala na vrchol Etny
9. etapa Gira šplhala na vrchol Etny

Cyklisté se na Giru šplhají na vrchol Etny.

Již 103. ročník tradičního etapového závodu, kterı bude letos neobvykle až druhım v pořadí mezi podniky Grand Tours po Tour de France, se měl jet od 9. do 31. května. Pro novı termín 3. až 25. října už bylo oficiálně potvrzeno, že odstartuje místo Maďarska v jižní části Itálie.

S dalšími plány a záměry ale organizátoři závodu v čele s jeho ředitelem Maurem Vegnim opatrně vyčkávají s ohledem na vıvoj situace spojené s pandemií koronaviru.

Vegni pouze avizoval, že prezentace nové trati Gira proběhne ve virtuální podobě buď na konci června, nebo možná až začátkem července. Zároveň také stále doufá, že závod bude přístupnı divákům, přestože přinejmenším při startech a dojezdech etap lze nějaká omezení jejich počtu očekávat.