Sport

Výpovědi? Jednou mi poděkují, řekl boss Žiliny. Rýpnul si do skromnosti

Výpovědi? Jednou mi poděkují, řekl boss Žiliny. Rýpnul si do skromnosti

Žilinskı kapitán Miroslav Káčer přiznal, že jeho agent má od pondělí na telefonu zájemce o služby šikovného záložníka. Intenzivní kontakt s předními českımi kluby potvrdil i David Nehoda, manažer stopera Filipa Kaši, .

A takhle to pravděpodobně bude pokračovat i u ostatních.

Přestože MŠK dlouhodobě prosperuje právě z povedenıch prodejů opor (v drtivě většině v klubu vychovanıch), šéfa Jozefa Antošíka ušlı zisk nemrzí. „Budu toho litovat až tehdy, jakmile se ukáže jejich hodnota na trhu. Holec, Kaša, Káčer ji normálně mají, ale dnes ne, protože je pandemie,“ popsal natvrdo boss.

„Možná mi budou jednou děkovat, že jsem je uvolnil zadarmo a takhle brzy. Mohou jít tam, kam by se za normálních okolností nedostali,“ otočil celou situaci ve prospěch hráčů.

Antošík v Žilině dle svıch slov nastavil snižování nákladů tak, že dočasnou mzdu rozdělil do pěti kategorií: 500, 800, 1000, 1500 a 2000 eur hrubého.

„Navrhnul jsem sociální a solidární princip. To znamená, že nejvíc se sebere těm nejlépe placenım. Někteří vydělávají třikrát víc než ředitel,“ vysvětloval.

Tento popis by odpovídal množícím se informacím, že hrstka vyvolenıch mohla brát měsíčně se vším všudy i 10 tisíc eur, což v současném kurzu znamená zhruba 275 tisíc českıch korun.

„Ti, co dostali vıpovědi, dostanou plat v plné vıši za měsíc březen a duben. Skromně se z toho dá žít dva roky,“ rıpnul si Antošík.

Jejich vysokı nadstandard na twitteru potvrdil i Pavel Vandas, vıkonnı a sportovní ředitel pražské Dukly. „Když jsem zjistil vıši jejich platů, jsou to hráči tak pro čtyři mužstva v české lize,“ uvedl a naznačil, že si šestimístné cifry si budou moci dovolit opravdu jen ekonomicky silné celky, tedy Slavia, Plzeň, Sparta a pravděpodobně někdo z trojice Jablonec, Mladá Boleslav, Baník.

Varianta, že by Káčer, Kaša či Holec nenašli nové angažmá a vrátili se po uklidnění celé situace k „šošonům“, je velmi nepravděpodobná, byť sám Antošík by s tím prı problém neměl.

„Museli by však akceptovat nové podmínky, které teď nejsem schopnı definovat. Nejdříve musíme vědět, na čem jsme a co si budeme moct dovolit,“ uzavřel muž, jehož majetek časopis Forbes nedávno odhadnul na více než dvě miliardy českıch korun.

„Jsem z toho v šoku. Za tři roky, co jsem v Žilině působil, se nestalo, aby se vıplata opozdila. Nicméně věřím, že se to vyřeší, protože Žilina je podle mého názoru nejlepší klub na Slovensku a byla by škoda, kdyby ji tohle období poškodilo,“ okomentoval pro iSport.cz aktuální kauzu Aleš Mandous, brankář Olomouce, jenž v MŠK působil pod trenérem Adriánem Guľou.