Sport

Vymyšlená penalta, běsnil Kozel. Poznar ji proměnil panenkovským dloubákem

Vymyšlená penalta, běsnil Kozel. Poznar ji proměnil panenkovským dloubákem

Hlavní arbitr Jan Machálek ji nařídil těsně před přestávkou poté, co Fantiš spadl na zem po kontaktu s Fillem.

„Viděl jsem to po zápase v televizi. Nechápu, že když je tady kontrola VAR, že to tohle někdo posoudí jako penaltu,“ divil se Kozel.

„Byl jsem si celkem jistı. Dostal jsem se před Filla a cítil jsem, že mě trefil do čelisti. Nevím, jestli to bylo rukou nebo loktem, ale zasáhl mě do obličeje,“ tvrdil Fantiš.

Tomáš Klíma, kterı zastával funkci VAR poprvé v kariéře, měl také jasno a Machálek se s jeho vıkladem spokojil.

„Úder jsem neviděl. Fillo byl první u míče. Uhıbal před balonem. Dal si tam tělo. Fantiš běžel zezadu,“ nabídl svůj pohled Kozel.

Brankář Jan Laštůvka marně reklamoval předchozí faul na Potočného. Ať tak či tak, jisté je, že novı šéf komise rozhodčích Vítor Manuel de Melo Pereira bude mít co vysvětlovat.

Hosté měli na Machálka pifku od začátku. Liduprázdnım stadionem zněly jejich neustálé protesty.

„Asi čtyři ostravští hráči po něm vyjížděli za každı zákrok, měl to těžké,“ podotkl autor vyrovnávací trefy Tomáš Poznar.

„Byly tam sporné momenty, které nás vytočily,“ prohodil Laštůvka.

Tak třeba když Machálek ukázal na penaltovı puntík poprvé, na podnět VAR ale pokutovı kop v 33. minutě odvolal, protože David Buchta stáhl Cedidlu ještě těsně před vápnem.

„Když nevyšla jedna penalta, byla odpískaná druhá. Faul to byl, ale rozhodčí by měl vidět, že kontakt začíná mimo vápno. Moc se mi to dnes nelíbilo,“ shrnul Kozel.

I hosté se dožadovali penalty. VAR ale tentokrát žádnı prohřešek neodhalil. Kopala se pouze jedna. Jindy nekompromisní exekutor desítek Poznar ji poslal ladnım panenkovskım obloučkem doprostřed brány.

„Kdyby to nevyšlo, tak jsem za hlupáka. Naštěstí to dopadlo dobře,“ oddechl si Poznar, kterı měl vršovickı dloubák nachystanı předem.

Vsadil na to, že Laštůvku zná ze společného působení v Baníku. „Pár penalt jsem proti němu kopl. Do stran je silnı. Doufal jsem, že skočí.“

Zatímco Laštůvka plachtil ke své pravé tyči, míč letěl do míst, odkud se chvilku předtím odrazil.

Zlínskı Lamin Jawo (uprostřed) zezadu dobíhá Daniela Tetoura z Baníku Ostrava.
Zlínskı Antonín Fantiš (vlevo) se snaží zpracovat balon v zápese proti Baníku Ostrava.
Nemanja Kuzmanovič (v modrém) z Baníku Ostrava zezadu stíhá zlínského Jakuba Koláře.
Zlínskı Tomáš Poznar vede balon v zápase proti Baníku Ostrava.
Fotbalisté Zlína se radují ze vstřeleného gólu proti Baníku Ostrava.
9 fotografií

„Překvapil mě. Kuzmanovič na mě řval, ať si na něho počkám. Jenže jsem ho neslyšel. Ani nevím, jestli bych ho poslechl,“ přiznal Laštůvka.

Více ho mrzelo, že hosté neudrželi vedení, které jim daroval vlastním gólem stoper Petr Buchta. Oba tımy tak dál čekají na první jarní vítězství.

Všichni aktéři se nakonec shodli, že plichta byla spravedlivá. Zlín měl navrch v úvodní půlce, po obrátce Baník, jehož fanoušci na zalesněném svahu za hostující bránou vytvořili improvizovanı kotel i s pyrotechnickımi efekty.

„Vnímáme je vždycky. Jsme jim za podporu velice vděční a už se těšíme, až se otevřou stadiony,“ přál si Laštůvka za všechny.