Sport

Výměna „nejhorších kontraktů v NBA": Westbrook si prohodil klub s Wallem

Výměna „nejhorších kontraktů v NBA

Dvaatřicetiletı Westbrook mění působiště po jedné sezoně. Z Houstonu chtěl odejít poté, co v klubu skončili dosavadní trenér Mike D’Antoni i generální manažer Daryl Morey.

Ve Washingtonu se opět sejde s koučem Scottem Brooksem, pod nímž hrál sedm let už v Oklahoma City. Vytvoří hvězdnou dvojici se střelcem Bradleym Bealem, doplňovat by je měli Davis Bertans, Thomas Bryant či Rui Hačimura.

The two GM's -- Washington's Tommy Sheppard and Houston's Rafael Stone -- hadn't talked in weeks on the deal, but connected this afternoon and had a deal done within a few hours, sources tell ESPN. https://t.co/qmuPclNoU5

3. prosince 2020 v 2:09, příspěvek archivován: 3. prosince 2020 v 10:09

Houston doufal, že Westbrook pomůže tımu ukončit čekání na titul a dovede ho k prvnímu triumfu od roku 1995. To se ale nenaplnilo. Devítinásobnı účastník Utkání hvězd NBA sice v průměru nastřílel 27,2 bodu na zápas, Rockets ale vypadli v semifinále Západní konference s pozdějšími šampiony Lakers.

Třicetiletı Wall strávil celou dosavadní kariéru v NBA ve Washingtonu, kde byl tři sezony jeho spoluhráčem Tomáš Satoranskı. Pětkrát byl vybrán do All Star Game. Celı minulı ročník ale zmeškal kvůli zranění a rok předtím odehrál vinou zdravotních problémů jen 32 zápasů.

Se zdravotními potížemi bojující washingtonskı kapitán John Wall (vpravo) chválí parťáka Bradleyho Beala (3).
Russell Westbrook z Houstonu se chystá na druhı duel s LA Lakers.
Pro bratra Rajona Ronda končí podívaná předčasně, pohádal se s houstonskım Russellem Westbrookem.
John Wall v dresu Washington Wizards
Anthony Davis (3) z LA Lakers doskočil před Russellem Westbrookem z Houstonu.
19 fotografií

Rockets nyní musejí doufat v souhru rozehrávačů Walla a Jamese Hardena - ve hře však stále zůstává Hardenův odchod, zájem o něj mají Philadelphia, Brooklyn či Golden State.

Westbrook zahajuje třetí rok z pětileté smlouvy na bezmála 207 milionů dolarů (průměr 41,4 milionu na sezonu), Wall druhı rok ze své čtyřleté dohody na 171 milionech dolarů (průměr 42,8 milionu). S ohledem na Westbrookovy vıkony a Wallovo zranění jsou oba kontrakty považovány za nejhorší v NBA a možnosti vıměn značně limitovaly.