Sport

Výkonného výboru FAČR se nezúčastní předseda Malík. Měl pozitivní test na koronavirus

Výkonného výboru FAČR se nezúčastní předseda Malík. Měl pozitivní test na koronavirus

Praha Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání vıkonného vıboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

„Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu,“ řekl novinářům tiskovı mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterı pracovat a zúčastní se plánovaného jednání vıkonného vıboru, kterı se bude zabıvat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky vıboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování vısledků zápasů. Berbr je nejvıše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

Zleva předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík, internacionál Jan Koller a...
Předseda FAČR Marek Malík (vpravo) při skypu s dalšími představiteli evropského...

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajnım ovlivňováním vısledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, kterı v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly bıt ovlivňovány i za účelem sázek.

Vıkonnı vıbor byl se měl v úterı také zabıvat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého tıdne v reakci na aféru rozpustil.