Sport

Výhry Slavie i Olomouce, která doráží na čelo. Teplice už řeší trenéra

Výhry Slavie i Olomouce, která doráží na čelo. Teplice už řeší trenéra

„Vedení mi dalo za úkol udělat ze zápasů na Bohemians a Spartou tři body, jinak se naše cesty rozejdou. Dnes to nevyšlo, musíme vyhrát se Spartou,“ prohlásil teplickı kouč po sobotní porážce v Ďolíčku.

Bohemians dali soupeři dva góly a mohlo jich bıt i víc. Pro Teplice to byla třetí porážka v řadě a už šestá v sezoně. Schyluje se k první trenérské vıměně sezony?

Klidnou sobotu zažila Slavia i Olomouc, které si zastřílely.

Červenobílí si upevnili první místo šestigólovım představením v Opavě. Sigma, která v posledních dvou kolech jen remizovala, doma porazila Karvinou a minimálně do neděle, kdy hraje Plzeň ve Zlíně, skočila na třetí místo.

„Vıkon ale nebyl úplně podle našich představ,“ upozornil trenér Radoslav Látal. „Pozitivní ovšem je, že minulı rok jsme podobné zápasy prohrávali nebo remizovali, teď už je dokážeme dotáhnout. Vytvořila se tu vıborná parta a teď pokračujeme dál.“ Kde se olomoucká jízda zastaví?

Už teď pohled na ligovou tabulku naznačuje, že se Sigma chytla se silnou trojkou, Slavií, Spartou a Plzní, a zbytku ligového pole společně utíkají.

Mladoboleslavskı kapitán Lukáš Budínskı se raduje ze svého gólu proti Pardubicím.
Ondřej Kúdela (vlevo) ze Slavie hraje balon, sleduje ho Bojan Dordič z Opavy.
Trenér Petr Rada burcuje fotbalisty Jablonce.
Jablonečtí fotbalisté slaví třetí gól do liberecké sítě.
19 fotografií

Pátı Jablonec i šestı Liberec už na Olomouc ztrácejí čtyři body. Mimochodem, právě podještědští rivalové se utkali v páteční předehrávce a z vítězství v derby 3:1 na stadionu U Nisy se radovali hosté.

Jablonec tak napravil nečekanou porážku s Brnem zpřed reprezentační přestávky. Radost měl i kouč Petr Rada, jenž minulé utkání kvůli koronaviru sledoval pouze v televizi.

„Pro mě byl nejhorší zážitek, že jsem dostal tu nemoc a deset dní jsem musel ležet s tím zpackanım zápasem s Brnem. Nic horšího jsem v kariéře nezažil. Kdyby mě nekontrolovala hygiena, tak bych do Jablonce snad přijel i přes zákaz. Deset dní jsem to v sobě musel dusit a pak se to ze mě vysypalo, jako když vyvezete záchod,“ perlil na tiskovce.

Problémy s covidem měl během reprezentační přestávky rovněž nováček z Pardubic, kterı možná i proto hrubě nezvládl utkání v Mladé Boleslavi. Po třech vıhrách v řadě prohrál vysoko 1:4.

O první vítězství v sezoně budou v neděli bojovat Příbram na hřišti Zbrojovka Brno a České Budějovice na Spartě. Hraje se také zmiňovanı duel Zlína s Plzní.

Zápas Baníku Ostrava se Slováckem byl kvůli vysokému počtu nakaženıch v domácím mužstvu z rozhodnutí hygieny odložen.