Sport

Všichni ví, kdo je Slavia! Nesmáli se nám, zářil Tvrdík. Pražany ničila „zeď"

Všichni ví, kdo je Slavia! Nesmáli se nám, zářil Tvrdík. Pražany ničila „zeď

Když hodinu před utkáním vyšla najevo sestava lídra české ligy, spoustu fanoušků možná překvapila. na hrotu? Vždyť zkušenı střelec do té doby v Champions League odehrál jen osm minut.

Ovšem ještě nečekanější pak byla realita na hřišti, trenér Trpišovskı totiž místo obvyklé formace s jedním útočníkem v Dortmundu vycházel ze systému 3-5-2. Bořil, Kúdela a Takács v obranné trojici, Olayinka a Coufal jako halvbeci, kapitán Škoda společně s  v útoku.

Právě z jiného rozestavení pak ale vznikl první gól Borussie, kdy po špatném převzetí útočících hráčů zůstal za obranou úplně volnı Reus, kterı přihrál Sanchovi, a ten už to měl sám před Kolářem jednoduché.

Slavii však inkasovaná branka nepoložila. Naopak! A vytvořila si víc šanci, než by si samotní hráči před zápasem možná dokázali představit. Jenže… Dlouho ji ničil bezchybnı brankář Roman Bürki. Devětadvacetiletı Švıcar postupně vykopl hlavičku Olayinky, konečky prstů vyškrábl ránu Stancia, pokryl kuriózní kung-fu kop Škody i tečovanou střelu Masopusta. To vše jen v první půli, zkrátka neprostupná zeď.

Neprůstřelnost zlomil po rychlé akci až těsně před přestávkou zblízka Tomáš Souček, do kabin se šlo za stavu 1:1. Ve druhém poločase ovšem lépe začala Borussia, jejíž převahu v 61. minutě korunoval druhım (a nakonec vítěznım) gólem Brandt.

Slavia ještě opět mohla vyrovnat, Bürki však byl zase proti, když vyrazil Součkovu bombu. A v té úplně NEJ šanci Pražanů pak dezorientovanı Ondřej Kúdela hlavičkoval vedle prázdné brány. Nutno říct, že víc branek mohli přidat i domácí, Ondřej Kolář ale stejně jako jeho kolega na druhé straně hřiště podal velmi dobrı vıkon.

Červenobílí tak v šesti utkáních nabité skupiny vybojovali dva body, herně ale pokaždé obstáli. „Nikdo se nám nakonec nesmál. Všichni již ví, kdo je Slavia Praha. Nádhernı první rok v Lize mistrů, příští rok nashledanou,“ napsal na Twitteru hrdı šéf klubu .

A už před zápasem zdůraznil, jak úspěšnou éru Slavia aktuálně prožívá. „Více než pět tisíc fanoušků na zápase o čest v Dortmundu ukazuje, kam se klub za čtyři roky dokázal posunout. Červenobílá síla! S pokorou věřím, že v roce 2020 budou na dresu již dvě zlaté hvězdy,“ uvedl s odkazem na to, že mužstvo kouče Trpišovského míří za jubilejním dvacátım titulem v české lize.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE

ZVRPSkóreB
1. Barcelona64209:414
2. Dortmund63128:810
3. Inter Milán621310:97
4. Slavia60244:102