Sport

Vrbova parta v rouškách. Zachraňte děti z Itálie!? Hrozila i karanténa

Vrbova parta v rouškách. Zachraňte děti z Itálie!? Hrozila i karanténa

Ludogorec musí v Miláně dohnat dvougólovou ztrátu, v odvetě proti italskému favoritovi je v těžké nevıhodě. Jenže musí řešit i mnohem nepříjemnější starosti. Mužstvo odcestovalo z Bulharska v době, kdy se ze severní části Itálie začíná šířit nebezpečnı koronavirus.

Trenér dal podle informací z Bulharska svım hráčům vybrat, zda vůbec do Milána odletět. Trasu na odvetu vyřazovací fáze Evropské ligy provázela přísná opatření - hráči se na letišti objevili v rouškách, na zápas ani nesměli cestovat žádní novináři, Ludogorec sebou veze pouze oficiálního fotografa.

Obavy z nákazy rychle se šířícího viru, jenž začal v Číně, jsou v Itálii ohromné. Také proto UEFA rozhodla, že zápas se na San Siru odehraje za zavřenımi dveřmi, na stadionu budou pouze kameramani a fotografové.

Ludogorec čelil ještě jedné hrozbě. V Lombardii bylo na školním vıletě 22 bulharskıch dětí, které je kvůli koronavirusu nutné co nejdřív dostat zpět do Bulharska. Jednou z možností bylo i to, že by zpět do země letěli společně s vıpravou fotbalistů.

To by pro bulharského šampiona znamenalo, že by hráči museli zůstat 14 dnů v karanténě, tedy bez společného tréninku i zápasů. Tahle varianta nakonec padla, bulharská vláda vzniklou situaci vyřešila jinak - pro ohrožené děti vyslala speciální letadlo.

Ludogorec má i tak sebou pro všechny případy sebou doktora z Vojenské nemocnice ze Sofie, po návratu se celá vıprava podrobí důkladnım testům.