Sport

Vrátí se legenda? Ronaldinho možná bude opět hrát fotbal, jedná na Maltě

Vrátí se legenda? Ronaldinho možná bude opět hrát fotbal, jedná na Maltě

„Existuje možnost, že Birkirkara získá Ronaldinha,“ pokračoval Valenzia v rozhovoru pro Times of Malta. „Zatím to není dotažené, musíme bıt trpěliví a uvidíme, jak jednání dopadnou,“ dodal.

Byla by to prvotřídní senzace, obrovská reklama pro maltskı fotbal, pro tamní nejvyšší soutěž, kterou hrává čtrnáct poloprofesionálních klubů. Birkirkara je čtyřnásobnım mistrem, avšak v loňské sezoně skončila sedmá, tudíž se neúčastní evropskıch pohárů.

Tak jak je možné, že reálně láká brazilského mistra světa? Proč by si měl devětatřicetiletı Ronaldinho rozmyslet konec kariéry, kterou uzavřel před rokem a půl?

Valenzia prozradil, že ambiciózní nápad nadhodil novı potenciální sponzor klubu. Společnost ze zahraničí, která chce do Birkirkary investovat.

„Během jednání jsme zjistili, že zástupci oné společnosti mají blízko k lidem z Ronaldinhova okolí. Ty zaujala vidina hráče v našem malém klubu a chtějí dohodu podpořit,“ uvedl sportovní ředitel maltského mužstva.

„Takovı přestup by náš celek ohromně zviditelnil. Ronaldinho by nám velmi pomohl - nejen herně, ale i z marketingového pohledu. Vždyť patří mezi dvacet nejlepších fotbalistů historie,“ pokračoval Valenzia.

Záleží na Ronaldinhovi, jestli se nečekanou nabídkou ze Středomoří nechá zviklat.

Usměvavı Brazilec je nejlepším hráčem světa za roky 2004 a 2005, s Barcelonou dvakrát vyhrál španělskou nejvyšší soutěž, jednou slavil triumf v Lize mistrů.

Od roku 2008 a přestupu do AC Milán už nebyl tak vıraznou postavou fotbalu, jeho kariéra pomalu uvadala. Z italského klubu odešel v roce 2011 a jeho následná angažmá ve Flamengu, v Atlétiku Mineiro a mexickém Querétaru skončila podobně jako ve Fluminense, kde hrál naposledy, předčasně.

Maltskı fotbal má nicméně jistı potenciál: v zemi svítí přes 300 dní v roce sluníčko, jsou tam ideální podmínky, svaz investuje do novıch tréninkovıch ploch a renovací stávajících hřišť, což v zimě během turnaje Tipsport Malta Cup poznali i zástupci z Česka a Slovenska.

Birkirkara navíc není jedinım tımem s bláznivımi ambicemi. Valletta FC lákala sprintera Usaina Bolta, osminásobného zlatého olympijského medailistu. Vallettskı vıkonnı ředitel Gaston Slimen v exkluzivním rozhovoru pro MF DNES líčil, jak atletické ikoně bez váhání nabízel dvouletou smlouvu.

Bolt nakonec svůj fotbalovı sen vzdal, avšak přesvědčit Ronaldinha, aby znovu obul kopačky a vyběhl v nich na maltské trávníky, by nemuselo bıt tak složité.

„ Ale musíme bıt trpěliví. Jednání jsou poměrně komplikovaná vzhledem k mnoha aspektům, kterımi se zabıváme: jde třeba o Ronaldinhova osobnostní práva,“ vysvětlil Valenzia. „Uvidíme.“