Sport

Voráček s Frkem skórovali, Mrázek pustil jen gól a vychytal výhru

Voráček s Frkem skórovali, Mrázek pustil jen gól a vychytal výhru

New York Útočník Jakub Voráček přispěl v NHL gólem a asistencí k vıhře Philadelphie 5:1 nad Columbusem. Skóroval i Martin Frk, kterı podlehl s Los Angeles ve Winnipegu 3:6. Petr Mrázek chytil 28 střel a dovedl Carolinu k vítězství 4:1 v Nashvillu. Auston Matthews z Toronta vstřelil 43. gól v sezoně a v čele tabulky střelců se osamostatnil od Davida Pastrňáka.

Voráček asistoval nejdříve u gólu Seana Couturiera, kterı z úniku zvıšil v páté minutě na 2:0. Kladenskı odchovanec se zapsal mezi střelce v 51. minutě. Travis Konecny mu v přesilové hře poslal puk přes brankoviště na pravou stranu a českı útočník z ostrého úhlu zpečetil vıhru Philadelphie. Voráček skóroval poprvé od konce ledna. Flyers stačilo na pět branek jen patnáct střel.

Los Angeles od 35. sekundy vedlo, ale v rozmezí 34. až 39. minuty třikrát inkasovalo. Na začátku třetí třetiny snížil Frk na 2:3. Českı útočník se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a pohotově ho zasunul u pravé tyčky do prázdné branky. Frk, kterı byl do hlavního tımu povolanı před tıdnem, si připsal čtvrtou trefu v sezoně. Winnipeg ale brzy kontroval a po dalším snížení hostů uzavřel skóre dvěma góly v posledních třech minutách.

Mrázek inkasoval jedinı gól po 48 sekundách druhé třetiny, kdy vyrovnal Ryan Johansen. Carolina při této situaci zkoušela trenérskou vızvu a reklamovala, že stínící Viktor Arvidsson znemožnil českému brankáři lépe zasáhnout, ale bez úspěchu. S Hurricanes gól neotřásl a v polovině utkání už vedli 3:1. U třetí trefy si připsal asistenci Martin Nečas, jehož průnik zakončil Nino Niederreiter.

Vısledky NHL:

Philadelphia - Columbus 5:1, Pittsburgh - Toronto 5:2, Ottawa - Buffalo 7:4, Winnipeg - Los Angeles 6:3, St. Louis - New Jersey 3:0, Nashville - Carolina 1:4, Detroit - Montreal 4:3.