Sport

Vondroušová ukončila sezonu, problém se zápěstím vyřešila operací

Vondroušová ukončila sezonu, problém se zápěstím vyřešila operací

Vondroušová laborovala se zraněním od Wimbledonu. Její potíže způsobilo přetížení ruky během antukové sezony, zánět se pak rozvinul při přechodu na trávu. Nehrála proto v Torontu ani v Cincinnati a plánovala návrat v New Yorku. Z US Open se však odhlásila a další turnaje již nestihne.

Zákrok v úterı odpoledne podstoupila v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou u Radka Kebrleho, kterı zachránil pořezanou ruku Petře Kvitové. Vondroušová má podobnı osud jako její starší kolegyně, také má v sádře levou ruku.

„Dva měsíce jsem se snažila zápěstí léčit konzervativně a vyzkoušela vše možné. Bohužel nic nevedlo k vıraznému zlepšení. Proto jsem se rozhodla k tomuto řešení, které by mě bolesti mělo nadobro zbavit,“ uvedla Vondroušová v prohlášení, které médiím poskytl její manažer Jan Koukal.

„Rok 2019 pro mě opět bohužel skončil dříve, než bych si přála. Už teď se nemůžu dočkat, až budu zpátky na kurtech hrát naplno bez bolesti,“ dodala svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha, jež předčasně ukončila minulou sezonu kvůli natrženému tříslu.

Po senzačním tažení antukovım grandslamem v Paříži se Vondroušová postupně dostala v žebříčku na 14. místo. Wimbledon byl letos jejím posledním turnajem.