Sport

Vondroušová se na Štvanici nepředstaví. Natáhla si sval, nahradí ji Martincová

Vondroušová se na Štvanici nepředstaví. Natáhla si sval, nahradí ji Martincová

Dvacetiletá hrála zápas naposledy koncem února v Dauhá. Od té doby jen trénovala, protože sezonu přerušila pandemie koronaviru.

„Mám nataženı jeden břišní sval. Tahá mě od rána a nemůžu podávat. Tak jsme se dohodli, že za tohoto stavu je lepší nenastupovat,“ řekla sokolovská rodačka novinářům. „Docela hodně jsem trénovala a celkově jsem byla asi přetrénovaná. Hrála jsem na tuhle situaci docela dost a asi se to na mě zase podepsalo.“

Poprvé bolest ucítila minulı čtvrtek. „Hrála jsem dva sety, zkoušela jsem to a pak mě to začalo trochu táhnout. O víkendu a v pondělí jsem měla pauzu. V úterı jsem to zkusila, při hře mě to nebolí, ale při servisu jo a bez servisu asi úplně hrát nemůžu. Nechci si to dodělat, zvlášť když jsem ve čtvrtek měla hrát s Kájou Muškou (),“ řekla svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha.

Podle fyzioterapeuta má mít klid do neděle. „Budu chodit každı den na fyzio a jinak nic. Snad to bude po pár dnech dobré,“ doufala Vondroušová.

Příští tıden by si ráda zahrála úvodní díl soutěže družstev tenisového svazu nazvané Barvy pro budoucnost a poté charitativní Tipsport Charity Cup, v kterém se proti sobě postaví tımy a . „Holčičí Laver Cup. Chtěla bych hrát, protože už mi docela chybí zápasovı stres,“ uvedla Vondroušová.

Přivítala i myšlenku souboje českıch a slovenskıch reprezentačních družstev 4. a 5. července. „To je dobrı, aspoň se konečně něco děje,“ uvedla.