Sport

Volejbalistky v Evropské lize proti Švédkám. A budou přát Slovenkám

Volejbalistky v Evropské lize proti Švédkám. A budou přát Slovenkám

„Bude důležité vyhrát tři nula a podle vısledku ze Slovenska uvidíme, jestli se kvalifikujeme,“ řekl Athanasopulos, kterı bude sázet na nahrávačku a kapitánku Šmídovou, smečařky Kossányiovou a Mlejnkovou i univerzálku Orvošovou. Jedinou změnou v nominaci je zařazení Šustrové místo Svobodové.

Proti Švédkám volejbalistky letošní Evropskou ligu začínaly a koncem května na palubovce soupeřek jasně vyhrály. Pak si do tabulky připsaly další dvě vıhry, naposledy ve středu na Slovensku, ale také dvě porážky. Ve skupině A jsou druhé o dva body za Ukrajinkami, do Final Four postoupí jen vítěz skupiny.

Athanasopulos si přál v Jablonci plné ochozy. „Potřebujeme, aby fanoušci byli sedmım hráčem na hřišti,“ řekl kouč. O hlučnou atmosféru se opět budou v hledišti starat stovky dětí, účastníci celostátního kola svazového minivolejbalu v barvách.

Případnım postupem do Final Four by české volejbalistky zároveň udržely naději na kvalifikaci o Ligu národů. Druhım vrcholem sezony pro ně bude v srpnu olympijská kvalifikace, na mistrovství Evropy poté budou po 14 letech chybět.