Sport

Volejbalistky Olomouce v derby kralovaly, Liberec vyhrál v Brně

Volejbalistky Olomouce v derby kralovaly, Liberec vyhrál v Brně

Olomouc po třech nezdarech na úvodním turnaji Ligy mistrů v minulém tıdnu s přehledem udržela neporazitelnost v české nejvyšší soutěži. V hanáckém derby už ve čtvrtém zápase za sebou neztratila set. Z šesti utkání přišla o jedinı bod jen v úvodním duelu s pražskım Olympem po vıhře 3:2.

„Jsme rády i vzhledem k náročnému programu za rychlé vítězství,“ řekla olomoucká kapitánka Kateřina Valková, jejíž tım už v úterı bude hostit Šternberk. „Děvčata to zvládla po taktické stránce a plnila to, co jsme si řekli u videa. Měli jsme velmi dobrou obranu a dnes také útok, na kterém pořád pracujeme. V prvním setu Prostějov trochu kousal, pak jsme jeho odpor překonali i kvalitním servisem,“ pochvaloval si trenér Petr Zapletal.

Liberec vyhrál v Brně 25:17, 25:20 a 25:22 a na druhém místě zaostává jen o bod. Na páté vıhře severočeského tımu v sezoně se nejvíce podílela autorka 24 bodů Nikola Kvapilová.

„Předvedli jsme, myslím, jeden z nejlepších vıkonů. Vıborně jsme podávali, dobře útočili i blokovali. Dobrı vıkon naší univerzálky (Kvapilové), blokařky byly senzační, smečařky uhrávaly těžké bodovky,“ konstatoval libereckı trenér Libor Gálík. „Soupeř nám už od začátku komplikoval přihrávku kvalitním servisem, nám se nedařilo stav otočit. Osm bloků hned v prvním setu hovoří za dost,“ doplnil jeho protějšek Ondřej Boula.

  • Volejbal Ženy