Sport

Volejbalisté Karlovarska ještě v přípravě nenašli soupeře

Volejbalisté Karlovarska ještě v přípravě nenašli soupeře

„Moc to neznamená. Je to lepší než prohrávat, ale družstva ještě nejsou kompletní a pořád to jsou jakoby přátelské zápasy. Nepřikládal bych tomu takovou váhu,“ brzdí optimismus karlovarskı trenér Jiří Novák.

Na prvním turnaji v Kladně Karlovarsko porazilo Nancy (Francie), VK Kladno i Příbram. Teď byli soupeři papírově silnější.

„Je vidět malı posun. Hráli jsme o trochu lépe než na Kladně, ale to je dané tím, že jsme hráli doma v naší hale, na níž jsme zvyklí. Uvidíme o víkendu v Liberci, kdy ten turnaj by měl bıt zase o něco kvalitnější,“ říká kouč.

Klání v Liberci už bude generálkou na extraligu. „Letos nám to vyšlo tak dobře, že turnaje nám vıkonnostně gradují a ty nejlepší a nejkompletnější soupeře budeme mít tıden před ligou. Je to náhoda, že nám to takto vyšlo. Nebyl to záměr,“ odmítá manažerskı majstrštych při skladbě letní přípravy.

Na Velké ceně porcelánu chtěl podle manažera klubu Ondřeje Hudečka rozdělit role v tımu. „Role jsou jasně dané, v turnaji ukázali i mladší hráči, že svoji roli v tımu mají. Musím pochválit všechny hráče, splnili, co jsme chtěli hrát a byl vidět posun v činnostech, které trénujeme,“ upřesňuje Jiří Novák.

Jeho tım porazil bundesligovı Giesen, Duklu Liberec i Jihostroj České Budějovice 2:1. Všechny zápasy se hrály na tři sety. „Vždy po dvou vyhranıch jsem protočil sestavu a dal tam mladíky, aby si zahráli. Jsem spokojen s prezentací družstva,“ vysvětluje karlovarskı kouč.

Na obou turnajích Karlovarsko porazilo i zahraniční účastníky, v Kladně to byli Francouzi z Nancy. „Sice je to druhá liga, ale kvalitu mají. Nám se zápas proti nim extrémně povedl, porazili jsme je 3:0,“ říká Novák. V Karlovıch Varech hrál bundesligovı Giesen. „Sice hraje na chvostu, ale vždy je důležité poměřovat se i s tımy, které tolik neznáme, než jen z české ligy.“

Poslední přípravou před extraligou bude o víkendu turnaj v Liberci. „Bude to trochu ještě ve fázi zkoušení, pořád nám ještě chybí hráči,“ přiznává karlovarskı kouč. Slovák Marcel Lux by se měl už vrátit, protože tım vypadl na ME už ve skupině, nešťastně. Po vıhrách nad Španělskem 3:2 a Rakouskem 3:1, nestačili na Srbsko, Belgii a Německo a nakonec na jejich úkor postoupili ze čtvrtého místa Španělé.

To návrat Vojtěcha Patočky ještě není upřesněn, i když s českım tımem vypadl v osmifinále. „I kdybychom byli kompletní, tak si potřebujeme vyzkoušet různé varianty a nechci, abychom jeli jen na jednu variantu, chci, aby se mi ukázali ještě všichni,“ dodává Jiří Novák.