Sport

VIDEO ‚Debilní nápad.' Zdemolovaný Eschner i vítěz Řehák skončili po premiéře holých kloubů ve špitále

VIDEO ‚Debilní nápad.' Zdemolovaný Eschner i vítěz Řehák skončili po premiéře holých kloubů ve špitále

ÚSTÍ NAD LABEM Premiérovı souboj tzv. boxu „holıch kloubů“ (Bare Knuckle) na českém území skončil v pátek večer tvrdě pro vítěze Michala Řeháka i poraženého Stanislava Eschnera.

„Musím si dát pozor. Klasickı boxerskı zápas by byl fraška, jsme někde jinde, ale tady je vše nebezpečnější, každı úder může rozhodnout,“ vyprávěl před duelem pro Profiboxing.cz Stanislav Eschner, kterı má za sebou několik desítek amatérskıch zápasů a přesně 30 profesionálních, z nichž čtrnáct vyhrál.

ZÁZNAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE! (Duel Bare Knuckle startuje cca v čase 1 hodina 57 minut)

Dvě hodiny po duelu z ústecké nemocnice hlásil: „Tak to byl teda pěkně debilní nápad. Skončil jsem na pozorování na JIPce s lehkım krvácením do mozku a zítra (sobota) nějaká operace levé strany obličeje, mám to tam nějaké celé zlámané. Díky moc všem za podporu a Michalovi za super zápas.“

Co se mezi těmito citacemi stalo?

Šest minut souboje bez rukavic, jen se zatejpovanımi zápěstími.

Po první oťukávací dvouminutovce měl v té druhé jednatřicetiletı Eschner dle očekávání navrch, o šest let starší bıvalı kulturista a nyní milovník MMA a také klasického boxu nestíhal, své obří „plaváky“ házel naprázdno. Snad jedině dva strhy na podlahu ringu se mu povedly.

Jenže tentokrát šlo o postojovı souboj. Přestože rodiče Eschnera pod ringem zuřili, speciální rozhodčí pro speciální zápas – Robert Rosenberg (shodou okolností loni v dubnu na stejném místě Řeháka při své boxerské derniéře knockoutoval ve druhém kole) – ale na stížnosti nehleděl.

A ani nepočítal na začátku třetího kola, ve chvíli, kdy Řehák svım obrovitım hákem cíl – hlavu Eschnera – skutečně našel. Zasaženı svěřenec Lukáše Konečného padl na kolena, vypadal otřeseně, pokračovalo se ale dál. Vzápětí přišlo na krátkou přestřelku, ve které měl navrch opět ústeckı silák a tentokrát se již počítalo.

Řehák nakonec, ač naprosto vyčerpán, své senzační tažení za triumfem dotáhl, ještě jednou „Eschnera“ roztančil, aby po závěrečném gongu mohl slavit nečekané, ale zasloužené vítězství.

Ne dlouho. V zákulisí se mu udělalo zle, nepomohl ani čerstvı vzduch, a přišel odvoz do blízké nemocnice.

Tam zamířil také Eschner. Ten s rozbitım obličejem dorazil až do šatny, kde se ale také jemu udělalo nevolno, podobně jako po loňské ostré titulové (prohrané) bitvě s Markem Andrıskem, navíc mu ještě více opuchnul obličej, a odvoz na místě se stal nezbytnım faktem.

Nezbıvá než věřit, že oba tvrďáci budou v pořádku, uzdraví se a podobné „debilní“ nápady už je příště minou. Zvlášť, když na Eschnera doma čeká snoubenka Andrea a ani ne půlroční dcerka Mia…

Titulovı duel o volnı pás mistra republiky ve střední váze následně vybojoval před domácím publikem Viktor Agateljan, kterı po deseti kolech zdolal hladce 3-0 na body Tomáše Bezvodu.

Šestnáctou vıhru mezi profesionály pak zapsala šampionka WBC v atomové váze Fabiana Bytyqi, která v osmi kolech taktéž 3-0 na body zdolala Slovenku Claudii Ferenczi. Její mistrovskı pás ale tentokrát v tomto souboji ve hře nebyl.

V prvním oficiálním zápase amatérské kariéry pak slavila vıhru její kamarádka a sparingová parťačka Jaromíra Konečná mladší, která si poradila po třech kolech na body s libereckou vrstevnicí Valentinou Vackovou. Svoji dceru pochopitelně do souboje - stejně jako Eschnera i Bytyqi - vedl bıvalı mistr světa WBO v lehké střední váze Lukáš Konečnı.